McLaren pokazał nowy model

McLaren pokazał nowy model

McLaren pokazał nowy model

Podaj dalej

McLaren, który w tym roku świętuje 60-lecie, zerwał z tradycją i kolejną numeracją aut oraz zaprezentował model MCL60, który będzie rywalizował na torach Formuły 1 w 2023 roku.

McLaren świętuje

Ekipa świętująca 60-lecie istnienia, postanowiła nazwać nowy model auta na cześć obchodów. MCL60 pokazano światu w siedzibie zespołu. Na pokazie obecne był najważniejsze zespoły w zespole oraz kierowcy. Lando Norris, który zaliczy już piąty sezon w królowej sportów motorowych oraz Oscar Piastri. 21-latek z Melbourne dołączy do zespołu po wywalczeniu mistrzostw w Formule 3 i Formule 2.

Malowanie MCL60 charakteryzuje się pomarańczowo-niebiesko-czarnymi barwami papai. Kolory te zostaną kolejny raz użyte w 60-letniej historii zespołu. Auto będzie napędzane jednostką napędową Mercedesa.

Kierowcy na prezentacji

– Poza sezonem było dobrze, ale nie mogę się doczekać powrotu na tor i pierwszych jazd MCL60. Nowy samochód wygląda świetnie, a wszyscy zaangażowani w jego budowę odegrali ważną rolę – mówił Lando Norris.

– To mój piąty rok w Formule 1 i mam nadzieję, ze po roku ścigania się w nowej erze przepisów i nowym sezonie wprowadzę pozytywny impet. Dostosowanie się do nich było dobrym wyzwaniem. Czuję, ze jestem na dobrej drodze do dalszego doskonalenia się jako kierowca. Do tej pory podobała mi się moja podróż z ekipą. Udział w 60. rocznicy McLarena to przywilej. Będę nadal ciężko pracował u boku Oscara przez cały ten ważny rok. Postaram się zmaksymalizować szanse na zdobywanie punktów – dodał.

– Jestem zachwycony, że rozpocząłem pracę z McLarenem i zadebiutuję w Formule 1 w tym sezonie. Przed sezonem było wspaniale. Ciężko pracowałem, by przygotować się na nadchodzący rok. Czas spędzony w fabryce i symulatorze był przyjemny i produktywny. Wszyscy w zespole byli bardzo gościnni. Dobrze się zaaklimatyzowałem i teraz jestem w pełni skoncentrowany na Bahrajnie – komentował Oscar Piastri.

– MCL60 jest bardzo imponujący i będzie to niezapomniany rok. Nie tylko dla mnie w moim debiutanckim sezonie, ale także jako zespół świętujący 60-lecie McLarena. Czekające nas wyzwanie jest ekscytujące i nie mogę się doczekać jazdy z Lando. Ciężko pracujmy, by zdobywać punkty przez cały rok – dodał.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News