Marczyk tuż za podium! Czy ma szansę na mistrzostwo świata?

Marczyk tuż za podium! Czy ma szansę na mistrzostwo świata?

Marczyk tuż za podium! Czy ma szansę na mistrzostwo świata?

Podaj dalej

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk ze świetnej strony zaprezentowali się na trasach Rajdu Portugalii. W niezwykle mocno obsadzonej stawce WRC2 Polacy wywalczyli punkty!

Marczyk rozpoczął sezon

Dla reprezentanta ORLEN Tam start w Portugalii był rozpoczęciem sezonu w mistrzostwach świata. Już na początek rywalizacji czekało go niewiarygodne wyzwanie. Do walki w WRC2 na Półwyspie Iberyjskim zgłosiło się aż 43 kierowców! 36 z nich rywalizowało w stawce WRC2 Challenger.

Po dziewiętnastu odcinkach specjalnych o łącznej długości 325,35 km Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk znaleźli się na dziewiątym miejscu w stawce WRC2 i czwartym w WRC2 Challenger. Po zaciętej walce do podium w drugiej kategorii zabrakło jedynie 14,2 sekundy. Do drugiego miejsca strata wyniosła o 9,2 sekundy więcej. Za Polakami znaleźli się jednak tacy kierowcy jak Armino Araujo, Gregor Jeets czy Erik Cais.

Marczyk podsumowuje

– Meldujemy się na mecie Rajdu Portugalii. Cieszę się, że nareszcie rozpoczęliśmy sezon mistrzostw świata. Z pewnością rajd był wymagający, były dobre momenty i szybkie odcinki, ale zabrakło mi równej jazdy, dobrego zarządzania zużyciem opon i w niektórych chwilach koncentracji – podsumował Marczyk.

– Niemniej jednak, zajmujemy dziewiąte miejsce wśród czterdziestu trzech aut, które stanęły na starcie kategorii WRC2. W klasyfikacji WRC2 Challenger zajęliśmy czwarte miejsce w stawce trzydziestu sześciu zawodników. Doceniam ten wynik, bo to dopiero początek roku. Sezon się zaczyna, jeszcze będzie dobrze! Dziękuję za trzymanie kciuków! – dodał.

Mikołaj Marczyk nie bezie miał chwili wytchnienia po starcie w Portugalii. Kierowca ORLEN Team już w ten weekend pojawi się na trasach Rajdu Polski. W domowym występie Marczyk broni zeszłorocznego zwycięstwa. Spróbują mu to utrudnić między innymi kierowcy dobrze znani z mistrzostw świata: Hayden Paddon czy Mads Ostberg.

W mistrzostwach świata Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk kolejny raz powalczą na początku czerwca. Ich wyzwaniem będą trasy Rajdu Sardynii, gdzie będą mieli 37 rywali, a wśród nich drugi duet ORLEN Team: Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News