Marczyk rozpocznie sezon w barwach PLATINUM z jedynką

Marczyk rozpocznie sezon w barwach PLATINUM z jedynką

Mikołaj Marczyk Skoda Fabia Rally2 Evo Rajd memorial kuliga i bublewicza 1

Podaj dalej

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk, którzy rozpoczną sezon na trasach PLATINUM Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, otrzymali od organizatorów pierwszy numer startowy.

41 załóg na liście

Załoga ORLEN Team, dla której będzie to debiut jako ambasadorzy marki PLATINUM ORLEN OIL zaprezentują się w Skodzie Fabii Rally2 evo przyozdobionej numerem 1. Za mistrzami Polski ustawiono dwóch kierowców Mitsubishi Lancerów: Daniela Stawiarskiego i Waldemara Kluzę. Forda Fiestę zaprezentuje Sebastian Stec. Kolejnego Lancera pokaże Jakub Ulanowski. Auto klasy R5/Rally2 przywiezie również Michał Tochowicz, który zaprezentuje się za kierownicą Hyundaia i20 R5.

W najmocniejszej klasie 3 znalazły się również historyczne pojazdy, które na ulicznych próbach memoriału mogą sprawić niespodziankę. Kibice będą mogli zobaczyć m.in. Forda Sierrę Marka Sudera, Audi 80 Mariusza Polaka czy Audi Quattro Grzegorza Olchawskiego.

Czołówkę klasy 2 tworzę kierowcy Renault. Arkadiusz Kula pojawi się za kierownicą Megane Maxi, Krzysztof Stańdo w Clio Sport 2, a Grzegorz Kluza w Clio III RS. W klasie 1 najwyżej ustawiani zostali Paweł Sanecki w Citreoenie C2 R2, Radosław Ćwięczek w Peugeocie 208 R2 i Piotr Ilnicki w bliźniaczej rajdówce.

Organizatorzy liczą na widowisko

Zgodnie z regulaminem nastąpiła publikacja oficjalnej listy zgłoszeń do PLATINUM 6. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Widnieje na niej 41 załóg, w tym liczni utytułowani uczestnicy. Mają w swym dorobku aktualne lub niedawne mistrzowskie szarfy, zdobyte w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski bądź w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Ważną grupę stanowią również załogi, które do naszego memoriałowego rajdu staną w imponująco przygotowanych klasycznych samochodach wyczynowych z lat 80. czy 90. XX wieku. Nie wątpię, że zestaw nazwisk i lista marek samochodów zapewni bardzo atrakcyjny przebieg wielickich zawodów. Sympatykom sportu samochodowego przyniesie wiele emocji i satysfakcji – mówiła Małgorzata Dybczyk, dyrektor zawodów.

Lista zgłoszeń jest dostępna tutaj.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News