Marczyk przeciwko naturze. Mistrz jest tylko jeden

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk szybko wyciągnęli wnioski z ulicznego odcinka w Wieliczce i na ostatniej próbie pierwszego dnia PLATINUM Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza odnieśli pewny triumf. Duet w Skodzie Fabii Rally2 evo kończy dzień jako liderzy klasyfikacji generalnej.

Marczyk przeciwko naturze. Mistrz jest tylko jeden
Podaj dalej

Przeciwko naturze

Pogoda spłata figla zawodnikom walczącym na trasie wielickiego memoriału i na wieczór zafundowała załogom walkę w śniegu i mrozie. Podobnie jak w pierwszym przejeździe zawodnicy startujący wcześniej wykorzystali warunki, ale kierowcy aut z napędem 4×4 wyciągnęli już wnioski i tak łatwo się nie poddali.

Najlepiej na dwukilometrowym odcinku spisali się Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Skoda Fabia Rally2 evo w barwach PLATINUM ORLEN OIL była o 5,5 sekundy szybsza od przednionapędowego Forda Fiesty Jakuba Matulki, którego pilotuje Kamil Heller. Oesowe podium uzupełnili w Peugeocie 208 R2 Tomasz Pławecki i Paweł Kaim. Francuska konstrukcja znalazła się także na czwartym i piątym miejscu. Za czołową trójką znaleźli się Hubert Kowalczyk i Jarosław Hryniuk oraz Radosław i Rafał Ćwięczkowie.

Walka za plecami Marczyka

Zmienne warunki sprawiły, że niedziela będzie stała pod znakiem fantastycznego boju. Na czele pewnie jednak znajduje się Mikołaj Marczyk pilotowany przez Szymona Gospodarczyka. Mistrzowie Polski mają 31,5 sekundy zapasu nad Jakubem Matulką i Kamilem Hellerem, liderami klasy 1. Podium jak na razie uzupełniają Tomasz Pławecki i Paweł Kaim w Peugeocie 208 R2. Do poprzedzającego duetu tracą 14,9 sekundy.

4,3 sekundy za podium sklasyfikowani są Mateusz Gołek i Michał Jurgała w kolejnym Fordzie Fiesta. Czołową piątkę zamykają Andrzej Szepieniec i Jarosław Zawadzki w Mitsubishi Lancerze. Do podium brakuje im 10,4 sekundy. W klasie 2 dzień w roli liderów kończą Wiesław Bąk i Marcin Drewniak.

Co nas czeka dalej?

Niedziela będzie stała pod znakiem dwóch trzykrotnie pokonywanych prób. Pętlę stworzą oesy Brzegi (5,09 km) i Węgrzce Wielkie Strefa (2,56 km). Dzień rozpocznie się o 10:42, a zwycięzców poznamy około 14:00.

PLATINUM Rajd Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza – Wyniki po OS4

Przeczytaj również