Marczyk nie miał sobie równych! Taki triumf smakuje najlepiej!

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk, którzy oddali rywalom tylko jeden odcinek specjalny, pewnie wygrali PLATINUM Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Marczyk nie miał sobie równych! Taki triumf smakuje najlepiej!
Podaj dalej

Kontrola na ostatniej pętli

Jak przez cały dzień, również na koniec PLATINUM Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk byli najszybsi na najdłużej próbie imprezy. Skoda Fabia Rally2 evo na pięciokilometrowych Brzegach była szybsza od Hyundaia i20 R5 Michała Tochowicza i Piotra Białowąsa. Oba duety dzieliło 9,9 sekundy. Oesowe podium skompletowali Andrzej Szepieniec i Jarosław Zawadzki w Mitsubishi Lancerze. Do najszybszych stracili 11,4 sekundy.

Po odcinku na wirtualnym podium znajdowały się już załogi w autach z napędem na cztery koła. Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk mieli prawie dwie minuty zapasu nad Andrzejem Szepieńcem i Jarosławem Zawadzkim. Duet w Mitsubishi Lancerze miał blisko pół minuty przewagi nad Michałem Tochowiczem i Piotrem Białowąsem w Hyundaiu i20 R5. Czwarty był lider klasy 1: Jakub Matulka. Pilotowany przez Kamila Hellera w Fordzie Fiesta kierowca tracił do czołowej trójki 3,2 sekundy.

Finał na Węgrzcach Wielkich

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk przypieczętowali triumf w PLATINUM Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza na trzecim przejeździe odcinka Węgrzce Wielkie Strefa. Trzy sekundy na próbie do zwycięzców stracili Michał Tochowicz i Piotr Białowąs w Hyundaiu i20. Oesowe podium uzupełnili Waldemar Kluza i Adam Gładysz w Mitsubishi Lancerze. Do najszybszych stracili 3,9 sekundy.

Według nieoficjalnych wyników Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wygrali PLATINUM Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza z przewagą ponad dwóch minut. Skoda Fabia Rally2 evo była lepsza od Mitsubishi Lancera Andrzeja Szepieńca i Jarosława Zawadzkiego. Najniższy stopień podium zdobyli Michał Tochowicz i Piotr Białowąs w Hyundaiu i20 R5. Do najlepszych stracili ponad dwie i pół minuty.

PLATINUM Rajd Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza – Wyniki nieoficjalne

Przeczytaj również