Marczyk nie miał sobie równych! Taki triumf smakuje najlepiej!

Marczyk nie miał sobie równych! Taki triumf smakuje najlepiej!

Mikołaj Marczyk Szymon Gospodarczyk Skoda Fabia Rally2 evo Platinum rajd memorial janusza kuliga i mariana bublewicza

Podaj dalej

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk, którzy oddali rywalom tylko jeden odcinek specjalny, pewnie wygrali PLATINUM Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Kontrola na ostatniej pętli

Jak przez cały dzień, również na koniec PLATINUM Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk byli najszybsi na najdłużej próbie imprezy. Skoda Fabia Rally2 evo na pięciokilometrowych Brzegach była szybsza od Hyundaia i20 R5 Michała Tochowicza i Piotra Białowąsa. Oba duety dzieliło 9,9 sekundy. Oesowe podium skompletowali Andrzej Szepieniec i Jarosław Zawadzki w Mitsubishi Lancerze. Do najszybszych stracili 11,4 sekundy.

Po odcinku na wirtualnym podium znajdowały się już załogi w autach z napędem na cztery koła. Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk mieli prawie dwie minuty zapasu nad Andrzejem Szepieńcem i Jarosławem Zawadzkim. Duet w Mitsubishi Lancerze miał blisko pół minuty przewagi nad Michałem Tochowiczem i Piotrem Białowąsem w Hyundaiu i20 R5. Czwarty był lider klasy 1: Jakub Matulka. Pilotowany przez Kamila Hellera w Fordzie Fiesta kierowca tracił do czołowej trójki 3,2 sekundy.

Finał na Węgrzcach Wielkich

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk przypieczętowali triumf w PLATINUM Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza na trzecim przejeździe odcinka Węgrzce Wielkie Strefa. Trzy sekundy na próbie do zwycięzców stracili Michał Tochowicz i Piotr Białowąs w Hyundaiu i20. Oesowe podium uzupełnili Waldemar Kluza i Adam Gładysz w Mitsubishi Lancerze. Do najszybszych stracili 3,9 sekundy.

Według nieoficjalnych wyników Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wygrali PLATINUM Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza z przewagą ponad dwóch minut. Skoda Fabia Rally2 evo była lepsza od Mitsubishi Lancera Andrzeja Szepieńca i Jarosława Zawadzkiego. Najniższy stopień podium zdobyli Michał Tochowicz i Piotr Białowąs w Hyundaiu i20 R5. Do najlepszych stracili ponad dwie i pół minuty.

PLATINUM Rajd Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza – Wyniki nieoficjalne

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News