Marczyk na podium Rajdu Finlandii!

Marczyk na podium Rajdu Finlandii!

Marczyk na podium Rajdu Finlandii!

Podaj dalej

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zaliczyli kolejny świetny start w mistrzostwach świata. Duet ORLEN Team na niezwykle wymagających trasach Rajdu Finlandii stanął na najniższym stopniu podium w stawce juniorów. Rajd w klasyfikacji generalnej wygrał Ott Tanak.

Marczyk z kolejnym podium

Kierowca ORLEN Team w debiucie na niezwykle szybkich fińskich trasach wywalczył trzecie miejsce w stawce juniorów WRC2. Lepsi okazali się jedynie lokalni kierowcy, którzy czują się na tych odcinkach jak ryby w wodzie. Najlepszy był Emil Lindholm, a drugie miejsce zdobył Eerik Pietarinen. Pierwszy z Finów był również drugi w całej stawce WRC2. W tej klasyfikacji najlepszy był Teemu Suninen. Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk znaleźli się na siódmej pozycji. Dało to kolejne punkty do klasyfikacji sezonu.

Trzecie miejsce w klasie WRC2 Junior w debiutanckim starcie w Rajdzie Finlandii! To jak dotychczas nasz najlepszy start w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Jestem dumny z całego naszego zespołu, że daliśmy radę i po raz kolejny wskoczyliśmy kroczek bliżej naszych marzeń. To był wymagający i piękny weekend. Jeszcze tutaj wrócimy. Tymczasem bardzo się cieszę i dziękuję Wam za wsparcie! – komentował start Marczyk.

Tanak pokonał Toyoty

Ott Tanak startujący za kierownicą Hyundaia i20 N Rally1 po świetnym piątku zdołał odeprzeć ataki zawodników Toyoty i wygrał szesnastą rundę mistrzostw świata w karierze. Estończyk w ten sposób zrównał się w klasyfikacji wszech czasów z Bjornem Waldegardem. Dla Hyundaia to dwudziesty drugi triumf i samodzielnie zajmuje dziesiąte miejsce w historii.

Po zaciekłej pogoni drugim miejscem musi zadowolić się Kalle Rovanpera, który stracił ostatecznie 6,8 sekundy. Fin jednak był najlepszy na Power Stage i znacząco powiększył swój dorobek punktowy w tym sezonie. Trzeci ostatecznie był Esapekka Lappi. Fin ostatnie odcinki przejechał bez przedniej szyby po tym, gdy dachował na jednej z prób. Czołową piątkę uzupełnili Elfyn Evans i Thierry Neuville.

Mistrzostwa świata czeka teraz dwutygodniowa przerwa. W jej trakcie zespoły przygotują się na asfaltowe wyzwanie jakim będzie belgijski Rajd Ypres.

Rajd Finlandii – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News