Marczyk jak profesor. Potężna przewaga mistrza Polski

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk spokojnie kontrolują sytuację na PLATINUM Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Przed ostatnią pętlą batalii mają dużą przewagę nad rywalami, którzy zaciekle walczą o podium.

Marczyk jak profesor. Potężna przewaga mistrza Polski
Podaj dalej

Walka za plecami mistrzów

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk ponownie uzyskali najlepszy czas na pięciokilometrowym odcinku Brzegi. Skoda Fabia Rally2 evo w barwach PLATINUM była o 9,1 sekundy lepsza od Mitsubishi Lancera prowadzonego przez Waldemara Kluzę. Kolejne 6,1 sekundy stracili Andrzej Szepieniec i Jarosław Zawadzki w kolejnym Mitsubishi. Czwartym czasem niespodziewanie popisał się najszybszy w klasie 2: Wiesław Bąk. Opel Corsa z Marcinem Drewniakiem na prawym fotelu był o 21,3 sekundy wolniejszy od triumfatorów próby. Jakub Matulka i Kamil Heller robią co mogą z przednionapędową Fiestą w walce o podium w klasyfikacji generalnej. Na drugim przejeździe odcinka stracili jednak 37,3 sekundy.

Po próbie Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk mieli już ponad minutę i czterdzieści sekund zapasu nad Andrzejem Szepieńcem i Jarosławem Zawadzkim. Duet w Mitsubishi Lancerze wyprzedził Jakuba Matulkę i Kamila Hellera w Fordzie Fiesta. Obie załogi dzieliło 11,8 sekundy. Załoga w przednionapędowej rajdówce musiała bacznie patrzeć za siebie, gdzie czyhali rywale z klasy oraz kolejne auta z napędem na cztery koła. Nad najgroźniejszymi konkurentami mieli 12,9 sekundy.

Zaskoczenie na Węgrzcach

Niespodziewanie drugi przejazd odcinka Węgrzce Wielkie Strefa najszybciej pokonał Marcin Grzelewski w Fordzie Sierra Cosworth 4×4. Pilotowany przez Krzysztofa Niedbałę kierowca był o 6,8 sekundy lepszy od Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka w Skodzie Fabii Rally2 evo. Czołową trójkę uzupełnili Sebastian Stec i Michał Sowa w Fordzie Fiesta. O 0,3 sekundy z oesowym podium rozminęli się Michał Tochowicz i Piotr Białowąs w Hyundaiu i20 R5.

Na dwa odcinki przed zakończeniem rywalizacji Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk mają blisko dwie minuty zapasu nad Andrzejem Szepieńcem i Jarosławem Zawadzkim w Mitsubishi Lancerze. Jakub Matulka i Kamil Heller w przednionapędowej Fieście dzielnie bronią trzecie miejsce. Przed ostatnią pętlą rywalizacji mają 14,2 sekundy zapasu nad Przemysławem Matulką i Mateuszem Martynkiem w Subaru Imprezie. Kolejne 1,4 sekundy tracą Mateusz Gołek i Michał Jurgała w kolejnej Fieście. 0,6 sekundy od bezpośrednich rywali są Tomasz Pławecki i Paweł Kaim w Peugeocie 208 R2.

PLATINUM Rajd Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza – Wyniki po OS8

Przeczytaj również