Marczyk i Gospodarczyk nie dają szans rywalom

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk w Skodzie Fabii Rally2 evo od mocnego uderzenia rozpoczęli zmagania na trasach PLATINUM Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Załoga ORLEN Team nie pozostawiła rywalom złudzeń i pewnie odniosła triumf na pierwszej próbie imprezy.

Marczyk i Gospodarczyk nie dają szans rywalom
Podaj dalej

Węgrzce Wielkie na rozgrzewkę

Tegoroczna rywalizacja rozpoczęła się od mierzącego 3,82 km odcinka Węgrzce Wielkie. Na niej Mikołaj Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem nie dali żadnych szans rywalom. Skoda Fabia Rally2 evo w barwach PLATINUM była o 8,7 sekundy lepsza od Forda Fiesty Sebastiana Steca i Michała Sowy. 10,1 sekundy stracili sklasyfikowani na trzeciej pozycji Michał Tochowicz i Piotr Białowąs, którzy korzystają z Hyundaia i20 R5. Czołową piątkę uzupełnili Waldemar Kluza i Adam Gładysz w Mitsubishi Lancerze oraz Marek Suder i Marcin Kowalik w historycznym Fordzie Sierra Cosworth 4×4. Pierwszy z duetów stracił 13,2 sekundy, a drugi 13,7 sekundy.

W klasie 2 rywalizację najlepiej rozpoczęli Wiesław Bąk i Marcin Drewniak w Oplu Corsie. Andrzej Borkowski i Adam Grzelka w BMW M3 Compact stracili 2,3 sekundy. Oesowe podium uzupełnili Waldema Janecki i Piotr Krzystanek w kolejnym BMW, tym razem modelu E36/316. Do najszybszych w klasie stracili równe pięć sekund. Błąd na odcinku popełnił Arkadiusz Kula, do którego czasu doliczono pięć minut kary.

Mateusz Gołek i Michał Jurgała w Fordzie Fiesta nie mieli sobie równych w klasie 1. Nie mogli jednak mówić o łatwym triumfie. Jakub Matulka i Kamil Heller w kolejnej Fieście stracili zaledwie 0,3 sekundy. Tomasz Pławecki i Paweł Kaim w Peugeocie 208 R2 uzupełnili oesowe podium ze stratą 5,2 sekundy.

Co nas czeka dalej?

Na sobotę zaplanowano ponowny przejazd próby Węgrzce Wielkie oraz największą atrakcję PLATINUM Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza: odcinek na ulicach Wieliczki. Drugi przejazd pierwszej z prób zaplanowano na 14:18. Wieczorna rywalizacja w Wieliczce rozpocznie się o 19:00. Drugi przejazd ponad dwukilometrowej próby zaplanowano na 20:30.

Niedziela będzie stałą pod znakiem dwóch trzykrotnie pokonywanych prób. Pętlę stworzą oesy Brzegi (5,09 km) i Węgrzce Wielkie Strefa (2,56 km). Dzień rozpocznie się o 10:42, a zwycięzców poznamy około 14:00.

PLATINUM Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza – Wyniki po OS1

Przeczytaj również