Loeb vs. Ogier. Gdzie w tym roku powalczą mistrzowie?

Loeb vs. Ogier. Gdzie w tym roku powalczą mistrzowie?

Loeb vs. Ogier. Gdzie w tym roku powalczą mistrzowie?

Podaj dalej

Po fantastycznym rozpoczęciu hybrydowej ery w rajdowych mistrzostwach świata, część z kibiców zaczęła zastanawiać się, gdzie i kiedy ponownie będą mogli śledzić pojedynek dwóch rajdowych legend: Sebastiena Ogiera i Sebastiena Loeba. Spieszymy z odpowiedzią.

Legendy zmierzą się z kolejną kultową imprezą?

Wszystko wskazuje na to, że do kolejnego pojedynku pomiędzy Sebastienem Loebem i Sebastienem Ogierem dojdzie podczas czerwcowego Rajdu Safari. Obaj kierowcy, którzy w tym roku realizują ograniczony program startów przyznają, że chcieliby powalczyć na afrykańskich trasach.

To rajd, który rozważam w moim ograniczonym programie, który składa się z czterech, pięciu rajdów. W zeszłym roku naprawdę podobała mi się otaczająca nas natura, ludzie oraz powitanie, jakie otrzymaliśmy. Mają ogromny zapał do rajdów. Nie mogę tego potwierdzić, ale zdecydowanie chciałbym tam pojechać – mówił Ogier.

Mam niesamowite wspomnienia z 2002 roku. To było niesamowite. Impreza była zupełnie inna od pozostałych rajdów. Zwierzęta, miejsce, wszystko jest niesamowite. Widzisz rzeczy, których nie spotkasz nigdzie indziej. Dobrze było tam walczyć i myślę, że to dobre dla mistrzostw – komentował Loeb, którego zabrakło w zeszłym roku.

Co z wcześniejszymi rajdami?

Zarówno Sebastiena Loeba jak i Sebastiena Ogiera zabrakło na liście zgłoszeń Rajdu Szwecji. Obaj nie pojawią się też w Chorwacji. W tym samym czasie Sebastien Loeb będzie walczył w Rajdzie Kazachstanu w terenowych mistrzostwach świata. Istnieje jeszcze minimalna szansa na start obu w Portugalii, ale na liście najprawdopodobniej pojawi się jedynie Sebastien Ogier.

Ten rajd zawsze jest w mojej pamięci. Zawsze darzę go wyjątkowym uczuciem, więc mogę powiedzieć, że jest na mojej potencjalnej liście – mówił Ogier.

Podczas Rajdu Sardynii, Sebastien Loeb zaliczy kolejną rundę w terenowych mistrzostwach świata: Rajd Andaluzji, a kolejną rundą WRC jest wspomniany wcześniej Rajd Safari.

Co później?

Pewne już jest, że obu kierowców nie zobaczymy podczas wrześniowego Rajdu Akropolu. Sebastien Loeb powalczy wówczas w Extreme E, a Sebastien Ogier w FIA WEC.

Potencjalnymi wolnymi rundami pozostają imprezy w Estonii, Finlandii, Nowej Zelandii, Hiszpanii oraz jedna niepotwierdzona jeszcze runda. Podczas Rajdu Japonii Sebastien Ogier będzie walczył w ostatniej rundzie długodystansowych mistrzostw świata

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News