Liderzy dopiero na piątym miejscu. Czekają nas dwie godziny świetnej walki!

Liderzy dopiero na piątym miejscu. Czekają nas dwie godziny świetnej walki!

Liderzy dopiero na piątym miejscu. Czekają nas dwie godziny świetnej walki!

Podaj dalej

Adam Karkuszewski i Bartosz Alejski po bardzo dobrych indywidualnych kwalifikacjach Ecumaster Super S Cup, udowodnili, że jako duet stanowią niezwykle silną parę i wywalczyli najlepszy czas w stawce Mini do wyścigu długodystansowego.

To dopiero początek

W 30-minutowej sesji duet uzyskał czas 1:51,212, który wykręcili już na trzecim z sześciu pomiarowych okrążeń. Nie oznacza to jednak, że mieli łatwe zadanie. Drudzy Damian Stachowiak i Adam Dębicki stracili zaledwie 0,05 sekundy! Najszybciej pokonali drugie z zaledwie czterech pomiarowych okrążeń.

Tak zaciętej walki nie ma nigdzie! Taki sam czas w walce o pierwszy rząd!

Z drugiego rzędu w stawce Mini wyruszą Michał Walczak-Makowiecki i Damian Lempart oraz załoga Drabent/Wójtowicz. Pewnym zaskoczeniem jest dopiero piąte miejsce liderów klasyfikacji sezonu: Tomasza Pawlaczyka i Jakuba Kojdera.

Co nas czeka dalej?

Pierwszy dzień walki zakończy wyścig sprinterski. Procedura startowa rozpocznie się o 14:35, a wyścig wystartuje o 14:50. Kierowcy będą walczyć przez 25 minut i już po pierwszym wyścigu możemy poznać mistrza Ecumaster Super S Cup.

Sobota będzie stała pod znakiem wyścigowych emocji. O 10:30 zaplanowano procedurę startową drugiego wyścigu sprinterskiego. Start zaplanowano na 10:45. Kierowcy ponownie powalczą przez 25 minut. Na zakończenie sezonu zaplanowano długodystansowy wyścig, który jednocześnie stanowi memoriał im. Jana Leśniaka. Dwugodzinna batalia rozpocznie się o 15:30.

Tor Poznań areną finału

Tor Poznań w tym roku gościł wszystkie rundy Ecumaster Super S Cup i nie inaczej może być na finał rywalizacji. Obiekt, który znają wszyscy fani motorsportu w Polsce ma wyścigową nitkę o długości 4083 metrów. Kierowcy mają do pokonania czternaście zakrętów. Otwarcie obiektu nastąpiło pierwszego grudnia 1977 roku.

Oficjalnym rekordzistą toru jest dobrze znany z wyścigów długodystansowych Jakub Śmiechowski. Pierwszego lipca 2015 roku pokonał okrążenie za kierownicą Dallary F308 w minutę i 24,544 sekundy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News