Lewis Hamilton doczekał się. Brytyjczyk ze szczególnym wyróżnieniem

Lewis Hamilton doczekał się. Brytyjczyk ze szczególnym wyróżnieniem

hamilton mercedes

Podaj dalej

Lewis Hamilton, który w minionym sezonie wyrównał lub pobił najważniejsze rekordy w Formule 1, został doceniony i przyznano mu tytuł szlachecki.

Tytuł przyznawany jest za wyjątkowe osiągnięcia w danej dziedzinie. W świecie F1 tytułem „sir” mogą pochwalić się Jackie Stewart, Stirling Moss, Frank Williams, Patrick Head i Jack Brabham.

Lewis Hamilton najszybszy w 3. treningu przed Grand Prix Rosji 2020

Kierowca Mercedesa w tym roku wywalczył siódmy tytuł mistrza świata i zrównał się w tabeli wszech czasów z Michaelem Schumacherem. Brytyjczyk pobił już rekord Niemca w liczbie wygranych wyścigów i ma już ich 95. Były kierowca m.in. Ferrari wygrywał 91 razy.

Mijający rok dla Hamiltona był wyjątkowy. Poza motorsportowymi osiągnięciami i tytułem szlacheckim został też wybrany sportowcem roku Laureusa, sportową osobowością roku BBC oraz znalazł się na liście stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie według Timesa.

Lewis jest prawdziwym gigantem naszego sportu i jego wpływ jest ogromny. To, co osiągnął jest fenomenalne, a przed nami jeszcze więcej. Wszyscy w Formule 1 gratulujemy mu zasłużonego uznania dla jego osiągnięć i nie możemy doczekać się, by zobaczyć więcej jego błyskotliwości w 2021 roku – komentował nowy dyrektor generalny F1: Stefano Domenicali.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News