Kubica znowu zachwyca. Co pokaże w kwalifikacjach?

Robert Kubica zaliczył kolejny niezwykle udany trening przed sześciogodzinnym wyścigiem mistrzostw świata w Bahrajnie. Czy w kwalifikacjach pokaże równie mocne tempo?

Kubica znowu zachwyca. Co pokaże w kwalifikacjach?
Podaj dalej

Trzeci i ostatni trening

Przygotowania do właściwej rywalizacji zakończył trzeci trwający godzinę trening. Podobnie jak w dwóch poprzednich sesjach Robert Kubica jako pierwszy zasiadał za kierownicą Oreci zespołu High Class Racing. Polak zaliczył pięć okrążeń toru, a na najlepszym uzyskał czas 1:52,208.

Jako drugi w samochodzie zasiadł Anders Fjordbach. Duńczyk dwukrotnie wyjeżdżał na tor. Za pierwszym razem przejechał sześć okrążeń i uzyskał najlepszy czas na poziomie 1:56,246. Za drugim razem zdołał przejechać siedem okrążeń, a stoper zatrzymał się na czasie 1:56,872.

Treningowe jazdy dla ekipy High Class Racing zakończył Dennis Andersen. Duńczyk podobnie jak rodak dwa razy wyjeżdżał na tor. Zaliczył odpowiednio pięć i dwa okrążenia. Za pierwszym razem uzyskał rezultat 2:01,389, a za drugim 2:01,616.

Robert Kubica w mistrzostwach świata

Toyota znowu na czele

W klasyfikacji generalnej na czele ponownie znajdziemy dwie Toyoty. Siódemka była szybsza od ósemki o 0,711. Stawkę hipersamochodów uzupełnił zespół Alpine, który stracił 1,188 sekundy. Na szczęście dla francuskiego producenta oddalił się on od stawki LMP2. Tym razem kierowcy JOTY stracili ponad pół sekundy, ale o tyle samo pokonali kierowców United Autosports.

Czas Roberta Kubicy dał zespołowi High Class Racing ósme miejsce w klasyfikacji generalnej i piąte w stawce LMP2. Bezpośrednio przed Polakiem sklasyfikowano Inter Europol Competition, którego barw broni m.in. Jakub Śmiechowski.

Na popołudnie zaplanowano jeszcze kwalifikacje do sześciogodzinnej batalii. Walka o pole position rozpocznie się o 15:30 czasu polskiego.

6h of Bahrain – Trening 3 – Wyniki

Przeczytaj również