Kubica wrócił na tor! Kolejny pracowity weekend Polaka!

Kubica wrócił na tor! Kolejny pracowity weekend Polaka!

Robert Kubica pojedzie w Grand Prix Włoch F1

Podaj dalej

Robert Kubica, który jeszcze w niedzielę brał udział w GP Włoch, nie może mówić o chwili wypoczynku i już po trzech dniach od rywalizacji powrócił na tor!

Robert Kubica na testach

Jako jedni z ostatnich z wakacyjnej przerwy wracają kierowcy European Le Mans Series. Ten tydzień będzie stał pod znakiem rundy w belgijskim Spa. Środa była przeznaczona na testy. Organizatorzy zaplanowali dwie sesje jazd.

Świetny poranek

Poranna sesja rozpoczęła się o 9:15 i zespoły oraz kierowcy mogli przeznaczyć na jazdy godzinę i 40 minut. Na mokrym torze najszybszy był Nyck de Vries, który walczy również o pojawienie się w stawce Formuły 1. Holender w barwach G-Drive Racing uzyskał czas 2:25,699. Na drugim miejscu, ku uciesze polskich kibiców znalazła się ekipa WRT.

Najlepszy czas Orecą w barwach PKN ORLEN uzyskał Yifei Ye. Chińczyk popisał się rezultatem 2:27,690. Co jest jeszcze lepszą wiadomością dla kibiców ORLEN Team, Robert Kubica był wolniejszy od kolegi o najmniejszą możliwą różnicę, czyli 0,001 sekundy! W sesji nie wziął udziału Louis Deletraz. Kubica przejechał dziewięć okrążeń, Chińczyk piętnaście.

W LMP3 na tor powrócił Mateusz Kaprzyk. Kierowca ORLEN Team broniący zespołu Inter Europol Competition wraz z kolegami znalazł się na jedenastej pozycji w klasie. Drugie auto polskiej ekipy zostało sklasyfikowane na czwartym miejscu. Kaprzyk zaliczył jedenaście okrążeń.

Jeszcze lepsze popołudnie

Faworyci do mistrzostwa, którzy już w Belgii mogą cieszyć się z końcowego triumfu, nie pozostawili złudzeń w drugiej sesji. Na przesychającym torze Robert Kubica uzyskał czas 2:20,871, co jest najlepszym rezultatem nie tylko sesji, ale całego dnia. Polak był szybszy od broniącego barw IDEC Racing Patricka Pileta o 0,403 sekundy. 1,163 sekundy wolniejszy był Phil Hanson z United Autosports. Kubica zaliczył siedemnaście okrążeń. Sesja była również pracowita dla Louisa Deletraza. Szwajcar zaliczył osiemnaście okrążeń. Yifei Ye ograniczył się do trzech kółek.

Inter Europol Competition z Mateuszem Kaprzykiem wywalczył ósme miejsce w LMP3. Tym razem to auto z reprezentantem ORLEN Team było szybsze w ekipie. Druga załoga została sklasyfikowana na piętnastej pozycji. Polak przejechał osiem okrążeń. Sesję w klasie zapisali do swojego dorobku kierowcy COOL Racing. Popołudniowa sesja rozpoczęła się o 13:00 i zakończyła pięć minut przed szesnastą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News