Kubica wraca na tor! Czeka nas weekend pełen emocji!

Kubica wraca na tor! Czeka nas weekend pełen emocji!

Kubica wraca na tor! Czeka nas weekend pełen emocji!

Podaj dalej

Robert Kubica wraz z kolegami z zespołu WRT już w ten weekend powróci do rywalizacji. Kierowca ORLEN Team powalczy w drugiej rundzie mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych, którą zaplanowano w Portugalii.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Kubica chce się odbić

Drugą rundę mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych zaplanowano w Portugalii na torze w Algarve. W sześciogodzinnej batalii weźmie udział 37 ekip: jedenaście w najmocniejszych autach klasy hypercar, dwanaście w stawce LMP2 oraz czternaście w LMGTE Am.

Ekipa WRT z Robert Kubicą na czele liczy na poprawienie rezultatów z Sebring. Zespół w świetnym stylu rozpoczął rywalizację. Robert Kubica po starcie wyścigu w stanach Zjednoczonych był drugi w stawce LMP2. Najlepsze zespoły zdecydowały się na różne strategie i stawka mieszała się jak w kalejdoskopie. Zespół WRT wspierany przez PKN ORLEN prezentował jednak świetne tempo w pierwszej fazie rywalizacji.

W drugiej części walki w aucie Roberta Kubicy pojawiły się problemy z jedną z opon. Dodatkowo konieczne było zjechanie na dotankowanie auta pod koniec rywalizacji, co oznaczało spadek na piąte miejsce. Zespół pokazał jednak ducha walki i zamierza walczyć o podium, jeśli nie triumf.

Co nas czeka?

Harmonogram weekend zaplanowano zgodnie ze znanym schematem. Piątek będzie przeznaczony na treningi. Zaplanowano dwie dziewięćdziesięciominutowe sesje. Pierwsza rozpocznie się o 10:30, a druga o 15:30. Sobota to ostatnia godzina przygotowań, która rozpocznie się o 11:15. Kwalifikacje zaplanowano na 15:30.

Niedzielny sześciogodzinny wyścig rozpocznie się o 12:00. Tor Portimao mierzy 4684 metry i znajduje się na nim szesnaście zakrętów. Na obiekcie do tej pory zorganizowano tylko jedną rundę mistrzostw świata. W 2021 roku najlepsi byli zawodnicy Toyoty, który przejechali 300 okrążeń.

283865684_2317803118357483_6310036286181996558_n

W LMP2 sukces świętowała ekipa JOTA, która wywalczyła dublet. Obecny zespół Roberta Kubicy wywalczył wówczas siódme miejsce, czwarte w stawce LMP2. W aucie zasiadali wówczas Robert Frijns, Ferdinand Habsburg oraz Charles Milesi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News