Kubica walczy w Belgii! Ostatni sprawdzian przed kultowym wyścigiem!

Kubica walczy w Belgii! Ostatni sprawdzian przed kultowym wyścigiem!

Kubica walczy w Belgii! Ostatni sprawdzian przed kultowym wyścigiem!

Podaj dalej

Robert Kubica rozpoczął rywalizację w kolejnej rundzie mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych. Za Polakiem treningi na torze Spa-Francorchamps.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Kubica szykował się pod wyścig

W czwartek odbył się dwa dziewięćdziesięciominutowe trening, gdzie Polak koncentrował się na tempie wyścigowym. Pierwszą sesję dla zespołu WRT wspieranego przez PKN ORLEN rozpoczął Louis Deletraz. Szwajcar zaliczył jedenaście okrążeń toru i popisał się rezultatem 2:07,996. Jak się później okazało żaden z kierowców zespołu nie poprawił czasu Deletraza.

Po Szwajcarze za kierownicą pojawił się Rui Andrade, który zaliczył dwa wyjazdy na tor liczące po siedem okrążeń. Za pierwszym razem zatrzymał stoper na najlepszym rezultacie wynoszącym 2:11,339. W drugiej próbie poprawił się na 2:11,163. Sesję zakończył Robert Kubica sześcioma okrążeniami i czasem 2:10,483.

Rezultat Deletraza z początku sesji dał zespołowi WRT szóste miejsce w stawce LMP2. Najlepsi byli kierowcy United Autosports, do których ekipa WRT straciła zaledwie 0,525 sekundy. W jeden sekundzie sklasyfikowano osiem zespołów.

Zapracowany Kubica

Drugą sesję ponownie rozpoczął Lousi Deletraz. Szwajcar wyjeżdżał na tor na jedno, trzy i cztery okrążenia. Na najlepszym z nich zatrzymał czasomierz na rezultacie 2:06,633. Po Szwajcarze za kierownica pojawił się Robert Kubica, który z pełnym bakiem auta przejechał trzynaście okrążeń. Reprezentant ORLEN Team popisał się rezultatem 2:07,891. Sesję tym razem zamknął Rui Andrade, który zaliczył pięć okrążeń i uzyskał rezultat 2:11,757.

Czas Deletraza tym razem dał ekipie WRT trzecie miejsce w stawce LMP2. 0,525 sekundy lepsi okazali się zespołowi koledzy z auta z numerem 31. Auta WRT rozdzielili kierowcy United Autosports.

Co nas czeka dalej?

Na piątek organizatorzy zaplanowali ostatni trening oraz kwalifikacje. Przygotowania do walki rozpoczną się o 11:00, a walka o pole position o 17:00. Sześciogodzinny wyścig wystartuje w sobotę o 12:45.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News