Kubica tuż za Vettelem. Pierwszy trening w Abu Zabi za nami

Kubica tuż za Vettelem. Pierwszy trening w Abu Zabi za nami

Podaj dalej

Robert Kubica, który przejechał dziewiętnaście okrążeń toru Yas Marina, zakończył pierwszy trening przed GP Abu Zabi na piętnastym miejscu, tuż za Sebastianem Vettelem.

Pierwszy trening finałowej rundy F1 przebiegał dość leniwie. Śliski tor, na którym ściga się w ten weekend jedynie Formuła 1, w połączeniu z warunkami niewspółmiernymi do wyścigu nie zachęcały do prac. Zespoły bardziej skoncentrowały się na sprawdzeniu nowych rozwiązań oraz przygotowaniach do testów młodych kierowców.

Najlepszy w 90-minutowej sesji był Max Verstappen, który o 0,034 sekundy pokonał Valtteriego Bottasa. Obaj kierowcy podobnie jak Esteban Ocon (+1,137) i Alex Albon (+1,169) skorzystali z miękkiej mieszanki opon. Piąty Lewis Hamilton na twardej mieszance był wolniejszy od Holendra o 1,366 sekundy,

Czołową dziesiątkę zamknął Kimi Raikkonen. Kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN na miękkiej mieszance stracił do najlepszego 1,821 sekundy. Fin przejechał 22 okrążenia toru.

Robert Kubica na miękkiej mieszance był o 2,527 sekundy wolniejszy od Maxa Verstappena i znalazł się tuż za Sebastianem Vettelem. Polak zaliczył dziewiętnaście okrążeń toru.

Kierowcy Ferrari rozpoczęli jazdy ze stelażem oraz farbą sprawdzającą przepływ powietrza w tylnym dyfuzorze. Żadnego czasu nie uzyskał Daniel Ricciardo, który zatrzymał swoje Renault na torze po awarii. Po okresie podwójnej żółtej flagi sędziowie postanowili ogłosić wirtualną neutralizację.

GP Abu Zabi – Trening 1 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News