Kubica szykuje się do wyścigu. Wyniki znowu zaskakują

Kubica szykuje się do wyścigu. Wyniki znowu zaskakują

Robert Kubica Prema ORLEN Team FIA WEC 2022 Sebring LMP2

Podaj dalej

Hipersamochody nie mają w tym sezonie mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych łatwego życia i podczas drugiego treningu przez rywalizacją w Belgii kolejny raz musiały uznać wyższość teoretycznie słabszych pojazdów klasy LMP2. Bardzo dobry trening ma za sobą również ekipa Prema ORLEN Team z Robertem Kubicą w składzie.

LMP2 znowu najszybsze

W 90-minutowej porannej sesji najlepszy czas uzyskała ekipa Penske. Najszybszy za kierownicą Oreci był były kierowca Formuły 1: Felipe Nasr. Brazylijczyk popisał się rezultatem 2:04,443. Wirtualne podium uzupełnili zawodnicy hipersamochodów. Ponownie najszybszy był reprezentant Glickenhausa. Za kierownicą modelu oo7 stoper na wyniku 2:04,464 zatrzymał Oliver Pla. Trzecia Toyota z numerem osiem była o zaledwie 0,249 sekundy wolniejsza od najlepszych dzięki Brendonowi Hartleyowi.

Czołową piątkę uzupełniły zespoły LMP2: United Autosports USA i Prema ORLEN Team. Podczas sesji kilkukrotnie wywieszano żółte flagi, a w ostatnich minutach pojawiła się czerwona, która zakończyła jazdy.

Kubica szykuje się na wyścig

Sesję dla zespołu Prema ORLEN rozpoczął Louis Deletraz. Szwajcar zaliczył pięć okrążeń i zszedł do rezultatu 2:05,020, który był zdecydowanie lepszy od uzyskiwanych wczoraj przez ekipę czasów. Po zjeździe do boksów za kierownicą zasiadł Robert Kubica. Polak sprawdzał tempo wyścigowe i zaliczył dwanaście okrążeń toru. Na najszybszym okrążeniu zatrzymał stoper na rezultacie 2:07,422.

Po kierowcy ORLEN Team w aucie ponownie pojawił się Deletraz. Szwajcar kolejny raz przejechał pięć okrążeń, ale na najszybszym uzyskał czas 2:08,392. Sesję zakończył Lorenzo Colombo. Najmłodszy w ekipie zaliczył dziesięć okrążeń i popisał się czasem 2:08,697.

Co nas czeka dalej?

Na 14:00 zaplanowano ostatni trening przed walkę o pole position. Kwalifikacje, rozdzielone tradycyjnie między kierowców aut GT oraz LMP2 i supersamochodów, rozpoczną się odpowiednio o 18:20 i 18:40. Sześciogodzinny trening zaplanowano na sobotę na 13:00.

6h Spa-Francorchamps – Wyniki – Trening 2

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News