Kubica skoncentruje się na szczegółach. Portugalia może być kamieniem milowym

Kubica skoncentruje się na szczegółach. Portugalia może być kamieniem milowym

Kubica skoncentruje się na szczegółach. Portugalia może być kamieniem milowym

Podaj dalej

Robert Kubica wraz z zespołem WRT już w ten weekend powalczy podczas drugiej rundy mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych. Polak powalczy w Portugalii na torze w Portimao.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Kubica wraca do przeszłości

– Sześciogodzinny wyścig w Portimao to nasz drugi wyścig w tym sezonie. Na pewno po Sebring nie możemy doczekać się ścigania. To tor na którym nie ścigamy się dość często. Byłem tam raz, w 2021 roku, gdy startowałem w European Le Mans Series. Cieszę się, że tam wracam – mówił Robert Kubica.

– Kilka razy testowałem na tym obiekcie, więc znam go dość dobrze. Może być wymagający dla ogumienia, zwłaszcza teraz, gdy nie mamy systemów wstępnego podgrzewania opon. Są szybkie zakręty, w których opony są bardzo obciążone. Będzie trudno i wiele będzie zależeć od pogody – dodał.

– Jak zawsze stawka LMP2 zapewni bardzo zacięty wyścig. Widzieliśmy już to w Sebring. Liczą się drobne szczegóły i na tym się skoncentrujemy – zakończył.

Co nas czeka?

Drugą rundę mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych zaplanowano w Portugalii na torze w Algarve. W sześciogodzinnej batalii weźmie udział 37 ekip: jedenaście w najmocniejszych autach klasy hypercar, dwanaście w stawce LMP2 oraz czternaście w LMGTE Am.

Harmonogram weekendu zaplanowano zgodnie ze znanym schematem. Piątek będzie przeznaczony na treningi. Zaplanowano dwie dziewięćdziesięciominutowe sesje. Pierwsza rozpocznie się o 10:30, a druga o 15:30. Sobota to ostatnia godzina przygotowań, która rozpocznie się o 11:15. Kwalifikacje zaplanowano na 15:30.

Niedzielny sześciogodzinny wyścig rozpocznie się o 12:00. Tor Portimao mierzy 4684 metry i znajduje się na nim szesnaście zakrętów. Na obiekcie do tej pory zorganizowano tylko jedną rundę mistrzostw świata. W 2021 roku najlepsi byli zawodnicy Toyoty, który przejechali 300 okrążeń.

Sześciogodzinna rywalizacja oznacza, że do zdobycia będzie mniej punktów niż w Sebring. Łącznie z Portugalii można wywieźć 26 punktów: jeden za pole position i 25 za zwycięstwo. Po pierwszej rundzie sezonu zespół Roberta Kubicy jest czwarty w stawce LMP2.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News