Kubica musi ciężej pracować. Kolejne miejsce zajęte

Kubica musi ciężej pracować. Kolejne miejsce zajęte

Robert Kubica w 6h Fuji 2022

Podaj dalej

Robert Kubica, który liczy na starty w mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych w najważniejszej kategorii, musi intensywniej szukać sobie miejsce. Dziś kolejny fotel został zajęty.

Kubica z mniejszymi szansami

Lamborghini, które dołączy do stawki w 2024 z autem klasy LMDh, ogłosiło, że kierowcą ekipy zostanie Romain Grosjean. Były kierowca Formuły 1, który zaliczył 179 wyścigów ma odegrać kluczową rolę w ekipie oraz rozwoju nowej konstrukcji. Weźmie również udział w ograniczonym programie GT ekipy Iron Lynx.

Francuz jest trzecim kierowcą potwierdzonym przez Lamborghini. Wcześniej zespół poinformował o zaangażowaniu Mirko Bortolottimiego i Andrei Caldarelliego. Debiut nowego składu ma nastąpić w przyszłym miesiącu. W barwach zespołu Iron Lynx cała trójka powalczy w 24-godzinnym wyścigu w Daytonie.

Szansa dla Grosjeana

– Dla mnie reprezentowanie Lamborghini jest niesamowite, zwłaszcza teraz, gdy wyścigi wytrzmałościowe stają się tak popularne dla wielu producentów. Negocjacje, które doprowadziły mnie do podpisania kontraktu, przebiegły bardzo szybko. Jeden telefon z Giorgio Sanną, 2-3 e-maile i byliśmy szczęśliwi. Zgodziliśmy się we wszystkim – komentował Grosjean.

– Biorąc pod uwagę, że Lamborghini jest marką odnoszącą sukcesy, mam nadzieję, że w przyszłości będziemy dobrze sobie radzić – dodał.

Kubica w hipersamochodzie?

37-letni reprezentant ORLEN Team przyznał w dyskusji z Motorsport.com, że prowadził rozmowy z kilkoma zespołami, które w przyszłości mają wystawiać w mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych auta najwyżej kategorii.

– Powiedziałbym, że włożyłem dużo wysiłku i starałem się być w najwyższej kategorii. Wciąż trwają rozmowy, ale nie wygląda to już tak prosto. To duże wyzwanie dla nowych zespołów i producentów samochodów. Pierwszy rok z pewnością będzie bardzo wymagający – mówił Kubica.

– Myślę, że największą szansę jaką mam, jest kontynuacja startów w wyścigach wytrzymałościowych. Prawdopodobnie nadal też będę zaangażowany w Formułę 1. Jest kilka elementów, które muszę dopasować, a następnie złożyć razem. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni wszystko będzie jasne – dodał.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News