Kubica kończy karierę? Zabrakło go na liście mistrzostw świata!

Kubica kończy karierę? Zabrakło go na liście mistrzostw świata!

Kubica kończy karierę? Zabrakło go na liście mistrzostw świata!

Podaj dalej

Robert Kubica, które ostatnie lata swojej kariery spędził jako kierowca testowy i rezerwowy w zespole Alfa Romeo, a przede wszystkim w rywalizacji w wyścigach długodystansowych, nie pojawił się na opublikowanej dziś liście zgłoszeń do mistrzostw świata. Czy to koniec kariery Polaka?

Kubica kończy karierę?

Organizatorzy mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych opublikowali dziś listę zgłoszeń do tegorocznej rywalizacji. W składzie żadnej z ekip nie znalazło się nazwisko Roberta Kubicy. Czy to oznacza koniec kariery Polaka? Przed samym startem sezonu, kilka ekip ma jeszcze wolne miejsca, więc należy się domyślać, że rozmowy trwają.

W najmocniejszej klasie Hypercar znalazło się miejsce aż dla trzynastu ekip, które skorzystają z siedmiu różnych aut. Obok obrońców tytułu Toyoty, kibice ujrzą m.in. samochody Cadillaca, Vanwalla, Glickenhausa, Peugeota i Porsche.

Wolne miejsca wśród najsilniejszych pozostały w ekipie Hertz Team JOTA, w której na razie potwierdzono tylko zeszłorocznego kolegę Roberta Kubicy: Yifeia Ye. Wolne fotele pozostały także w Glickenhausie, który na razie zgłosił jedynie Romaina Dumasa i ekipie Proton Competition, która skorzysta z Porsche 963. Liderem zespołu ma być Gianmaria Bruni.

Robert Kubica 6h Fuji 2022

Polska ekipa w LMP2

W rozgrywkach „drugiej ligi” pojawiło się jedenaście ekip. Wśród nich nie zabrakło polskiego zespołu: Inter Europol Competition. Popularni Piekarze na razie zgłosili dwóch kierowców: Jakuba Śmiechowskiego i Fabio Scherera. W ekipie Prema, której barw w zeszłym roku bronił Robert Kubica pojawi się Juan Manuel Correa. Drugie auto poprowadzi Doriane Pin. Obaj kierowcy czekają na uzupełnienie swoich składów.

W LMGTE Am pojawi się czternaście zespołów. Zespoły będą korzystać z Ferrari 488 GTE Evo, Aston Martina Vantage AMR, Chevroleta Corvetty C8.R i Porsche 911 RSR.

FIA WEC 2023 – lista zgłoszeń

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News