Krzysztof Hołowczyc dzieli i rządzi na Baja Poland

Krzysztof Hołowczyc dzieli i rządzi na Baja Poland

Krzysztof Hołowczyc Łukasz Kurzeja Mini Baja Poland Tyskie (3)

Podaj dalej

Krzysztof Hołowczyc pilotowany przez Łukasza Kurzeję pokazali klasę i rajdowy kunszt na sobotnich trasach Baja Poland i pewnie prowadzą na koniec etapu. Teraz możecie spokojnie przejść z Hołkiem na Ty i odwiedzić serwis w Drawsku Pomorskim!

Poligon dla Hołka jak plac zabaw

Sobotnia część Baja Poland składa się z dwóch przejazdów mierzącego blisko dwieście kilometrów odcinka Drawsko Pomorskiego. Krzysztof Hołowczyc pilotowany przez Łukasza Kurzeję otwierali rywalizację. Ich Mini na mecie pierwszego przejazdu było o ponad sześć minut szybsze od Toyoty Hilux duetu Yazeed Al-Rajhi/Michael Orr. Ponad siedem i pół minuty stracili kolejni użytkownicy Mini: Benediktas Vanagas i Filipe Palmerio. Blisko dziewięć minut wolniejszy był czwarty duet, a blisko jedenaście stracili rywale na piątej pozycji. W klasyfikacji generalnej Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja mają blisko sześć i pół minuty zapasu nad rywalami.

Na drugim przejeździe Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja okazali się o dwie minuty i sześć sekund szybsi od Yazeeda Al-Rajhi i Michaela Orra w Toyocie Hilux. W klasyfikacji generalnej oba duety na koniec dnia dzieli blisko osiem i pół minuty. Na trzecie miejsce po trzecim czasie na próbie awansowali Yasir Seaidan i Aleksiej Kuzmicz w kolejnym Mini. Do liderów po trzech próbach trasą blisko jedenaście i pół minuty. 54 sekundy za nimi sklasyfikowani są Benediktas Vanagas i Filipe Palmerio.

Pech dopadł piątą załogę po pierwszej dzisiejszej próbie: Małuszyński/Małuszyńska, którym nadano czas pięciu godzin i piętnastu minut. Oznacza to, ze do najszybszych tracą blisko trzy i pół godziny.

Przejdź z Hołkiem na TY!

Dzisiaj w harmonogramie Baja Poland pozostał jedynie serwis w Drawsku Pomorskim, ale możecie wykorzystać go do przejścia na TY z Krzysztofem Hołowczycem. Z pewnością dopełnieniem rajdowych emocji, które pojawił się obserwując najlepszych na trasie rajdu będzie spotkanie z legendą rajdów. Mimo że często to on spogląda na Was z ekranów telewizorów i okładek gazet to zawsze znajdzie chwilę dla swoich kibiców, a ten weekend jest idealną okazją do zrobienia sobie zdjęcia, przybicia piątki i przejścia na TY!

Hołowczyc Porsche
fot. X-Raid Media

Jutro rywalizację najlepszych będziecie mogli oglądać na dwóch powtarzanych próbach: Lubieszyn-Dobra oraz Dobra-Szczecin. Ponadto swoich idoli spotkanie w parku serwisowym w Szczecinie, gdzie będziecie mieli ostatnią okazję, by przejść na TY z Hołkiem. Na 14:30 zaplanowano także ceremonię mety rajdu.

Baja Poland – Wyniki na i po OS3

fot. wyniki.pzm.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News