Kimi Raikkonen jest jednym z najlepszych kierowców F1

Antonio Giovinazzi, kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN przyznał, że jego zespołowy kolega: Kimi Raikkonen nadal jest jednym z najlepszych kierowców w stawce Formuły 1.

Kimi Raikkonen jest jednym z najlepszych kierowców F1
Podaj dalej

26-letni Włoch związany z Ferrari w rozmowie przed GP Bahrajnu mocno chwalił Fina, który jest rekordzistą w liczbie startów w Formule 1: – Kimi nadal jest jednym z najlepszych kierowców w stawce. Jeśli chcesz go pokonać, musisz wszystko zrobić prawidłowo. Jest nie tylko niesamowicie szybki, ale ma również ogromne doświadczenie. Kimi stanowi dla mnie idealne porównanie, ponieważ wiem, jak mocno muszę atakować, by zostawić go za sobą.

Jeśli będę w stanie go pokonać, to nie będzie tylko satysfakcjonujące, ale także dobre dla mojej kariery. Nadal widzę, że rozwijam się wyścig po wyścigu – dodał Włoch.

Czytaj też: Hamilton jak Lewandowski. Znamy statystyki mistrza F1 w grze FIFA 21

Giovinazzi i Raikkonen również w przyszłym roku będą startować w barwach Alfa Romeo Racing ORLEN. Włoch zdradził, że podpisanie nowej umowy pozwala mu spokojniej podchodzić do ostatnich wyścigów sezonu: – Oczywiście to jest bardzo ważne. Gdy atrament na papierze wyschnie, należy wziąć głęboki oddech. Nie sądzę, bym był przez to innym lub lepszym kierowcą.

Kimi Raikkonen w swoje karierze zaliczył już 326 startów w Formule 1 i był zgłoszony do 329 rund mistrzostw. Tytuł wywalczył w 2007 roku. 103 razy stał na podium, z czego 21 na najwyższym stopniu. 18 razy zdobywał pole position.

Przeczytaj również