Wicemistrz olimpijski jechał na podwójnym gazie! Dostał najwyższą karę w historii!

Kim Min-seok, który jest trzykrotnym medalistą olimpijskim w łyżwiarstwie szybkim, został bardzo surowo potraktowany przez rodzimą federację, po tym, gdy zawodnika złapano na jeździe samochodem pod wpływem alkoholu.

Wicemistrz olimpijski jechał na podwójnym gazie! Dostał najwyższą karę w historii!
Podaj dalej

Kim Min-seok – olimpijczyk, którego nie powinno się naśladować

Koreańczyk specjalizuje się w rywalizacji na dystansie 1500 metrów. Pierwszy medal wywalczył na igrzyska w Pjongczang. W swojej koronnej dyscyplinie był trzeci. Dodatkowo wywalczył srebro w biegu drużynowym. Cztery lata później w Pekinie ponownie wywalczył brąz na 1500 metrów. Min-seok Kim może pochwalić się również drugim miejscem w łyżwiarskim pucharze świata z sezonu 2018/2019.

Zdobywając pierwszy brąz musiał uznać wyższość Holendrów: Kjelda Nuisa i Patricka Roesta. W biegach drużynowych Koreańczycy byli najlepsi w ćwierćfinałach i półfinałach. W ostatecznej rozgrywce musieli uznać wyższość Norwegów, którzy uzyskali rekord olimpijski. W Pekinie lepszy ponownie okazał się Kjeld Nusi. Drugie miejsce wywalczył pochodzący z Holandii Thomas Krol.

Czytaj też: Mercedes czeka na zmiany. Sprawdź czy problem dotyczy Ciebie!

Trener i koledzy nie pomogli

Do zdarzenia z udziałem wicemistrza olimpijskiego doszło 22 lipca. Panczenista prowadząc auto pod wpływem alkoholu rozbił auto o ogrodzenie w ośrodku szkoleniowym kadry i uciekł z miejsca zdarzenia. Min-seok Kim postanowił nie informować nikogo, w tym sztabu szkoleniowego o zdarzeniu i przy pomocy brata oddalił się z miejsca wypadku. W samochodzie obecnie byli również koledzy zawodnika oraz trener reprezentacji Korei Południowej: Jin-su Kim.

Szkoleniowiec za brak odpowiedniego nadzoru nad grupą sportowców został zawieszony w swoich obowiązkach na dwanaście miesięcy. Brat olimpijczyka otrzymał dwumiesięczną karę. Najbardziej rozpoznawały Min-seok Kim otrzymał karę zawieszenia na osiemnaście miesięcy.

To najwyższa kara dyskwalifikacji w historii związku łyżwiarskiego – poinformowała południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap.

Dyskwalifikacja zakończy się w lutym 2024, co oznacza, że łyżwiarz będzie mógł przygotować się do walki o kolejne igrzyska. Kolejne zaplanowano w Mediolanie w 2026 roku.

Ukarani zostali również Chung Jae-woong i Jeong Seon-kyo. Pierwszy z wymienionych został zawieszony na rok. Drugi musi zrobić przerwę od sportu na pół roku.

Przeczytaj również