Keanu Reeves stworzy dokument o Formule 1

Formuła 1 staje się coraz popularniejsza, a dzięki amerykańskim właścicielom, zdobywa również rynek za oceanem. Wszystko to sprawia, że wokół królowej sportów motorowych powstaje więcej produkcji, a za jedną z nich odpowiedzialny jest Keanu Reeves.

Keanu Reeves stworzy dokument o Formule 1
Podaj dalej

Keanu Reeves skoncentruje się na historii

Fanom hollywoodzkich produkcji nie trzeba przedstawiać Keanu Reeves. Wręcz legendarny aktor wcielił się w role m.in. Neo z Matrixa i Johna Wicka. Kanadyjczyk jest również zapalonym fanem motoryzacji. Często pojawia się na imprezach motorsportowych, a nawet ma własna markę motocykli: ARCH.

Chcąc jak najlepiej połączyć oba światy, Reeves zdecydował się na stworzenie własnego filmu dokumentalnego o Formule 1. Według Variety, Reeves ma stworzyć serial dokumentalny dla platformy Disney+.

Czytaj też: Schumacher nie jest gotowy na duży zespół

Produkcja ma opowiadać o tym, jak Ross Brawn, obecny dyrektor zarządzający Formuły 1, kupił upadający zespół Hondy w 2009 roku za symbolicznego funta i przekształcił go w zwycięski zespół BrawnGP. Historia ta wielu wydawała się niemożliwa, ale stała się faktem i zapisała się na kartach historii.

Variery poinformował również, że Reeves zaczął już przeprowadzać wywiady z Rossem Brawnem oraz ówczesnymi kierowcami zespołu: Jensonem Buttonem i Rubensem Barrichello. Dokument ma mieć jednak premierę dopiero jesienią 2023 roku.

BrawnGP – historia jak z bajki

Zespół BrawnGP zdołał zaliczyć tylko jeden sezon w Formule 1, ale jakże udany. Po tym, gdy Honda ogłosiła zakończenie projektu w Formule 1, próbowała sprzedać zespół, ale nie było chętnych. Ostatecznie zdecydowano się przekazać ekipę w ręce dyrektora technicznego zespołu: Rossa Brawna.

Pierwszy raz zespół pojawił się na torze szóstego marca 2009 roku, trzy tygodnie przed startem sezonu. Od razu największe zespoły oskarżyły ekipę o stosowanie magicznego podwójnego dyfuzora. Sędziowie Grand Prix Australii uznali jednak system za legalny. Zespoły złożyły odwołanie, ale Sąd Apelacyjny FIA podtrzymał decyzję z początku sezonu.

Kontrowersyjna konstrukcja dała ekipie niesamowitą przewagę i w pierwszych siedmiu wyścigach Jenson Button sześciokrotnie był najlepszy. Gdy pozostałe zespóły zaczęły kopiować podwójny dyfuzor przewaga BrawnGP zmniejszała się i w drugiej części sezonu dwa zwycięstwa ekipie zapewnił jedynie Rubens Barrichello. Ostatecznie Jenson Button został mistrzem świata, a Brazylijczyk znalazł się na trzecim miejscu w stawce kierowców. Zespół BrawnGP wywalczył mistrzostwo wśród konstruktorów.

Tak mocny sezon sprawił, że ekipą zainteresował się Mercedes, który nabył ponad 75% udziałów i przemianował zespół na Mercedes GP. Kierowcami zostali Michael Schumacher i Nico Rosberg.

Przeczytaj również