Kalendarz WRC 2023 z Czechami!

Kalendarz WRC 2023 z Czechami!

rovanpera tanak wrc mistrzostwa świata mistrz rajd nowej zelandii

Podaj dalej

Trzynaście rund, w tym jedna organizowana wspólnie przez Austrię, Czechy i Niemcy znalazło się w kalendarzu rajdowych mistrzostw świata 2023.

Kalendarz jakiego nie było

Organizatorzy mistrzostw świata podzieli się dzisiaj harmonogramem przyszłorocznych jazd, w którym znalazło się trzynaście imprez. Sezon tradycyjnie już rozpocznie się na Rajdzie Monte Carlo skąd stawka przemieści się do Szwecji. W marcu po ogólnoświatowym kryzysie powróci Rajd Meksyku.

Kolejne trzy rundy zostaną zorganizowane w Europy. Zawodnicy powalczą na chorwackich asfaltach oraz szutrach Portugalii i Sardynii. Po wycieczce do Afryki czekają ich zmagania w Estonii, Finlandii i Grecji. Na przełomie września i października odbędzie się powracający do kalendarza Rajd Chile.

Najciekawszym aspektem kalendarza jest Rajd Centralnej Europy, który wspólnie pod koniec października zorganizują federacja z Austrii, Niemiec i Czech. Sezon zakończy runda w Japonii.

Mówią o kalendarzu

– Byliśmy całkowicie zdeterminowani, by przywrócić kalendarz WRC do stanu sprzed kryzysu. Chcieliśmy też dobrze rozłożyć imprezy w Europie i poza nią. Było bardzo duże zainteresowanie, a liczba miejsc jest ograniczona. Jesteśmy zadowoleni z różnorodności wydarzeń, które mamy. Będą stanowić wielkie wyzwanie sportowe dla zawodników, a także zapewnią najważniejsze wydarzenia w każdym kraju – mówił Simon Larkin, starszy dyrektor ds. promocji WRC.

– Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, ze wracamy do Ameryki Północnej i Południowej. Utrzymywaliśmy dialog z meksykańskimi i chilijskimi organizatorami. Jesteśmy przekonani, że nadszedł właściwy czas na powrót – dodał Jona Siebel, dyrektor zarządzający promotora WRC.

Kalendarz WRC 2023

1. Rajd Monte Carlo 19-22 stycznia
2. Rajd Szwecji 09-12 lutego
3. Rajd Meksyku 16-19 marca
4. Rajd Chorwacji 20-23 kwietnia
5. Rajd Portugalii 11-14 maja
6. Rajd Sardynii 01-04 czerwca
7. Rajd Safari 22-25 czerwca
8. Rajd Estonii 20-23 lipca
9. Rajd Finlandii 03-06 sierpnia
10. Rajd Akropolu 07-10 września
11. Rajd Chile 28 września-01 października
12. Rajd Europy Centralnej 26-29 października
13. Rajd Japonii 16-19 listopada

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News