Kalendarz MPRC 2021 jednak bez Torunia. Tor był gotowy

Kalendarz MPRC 2021 jednak bez Torunia. Tor był gotowy

Kalendarz MPRC 2021 jednak bez Torunia. Tor był gotowy

Podaj dalej

Polski Związek Motorowy zaktualizował kalendarz MPRC 2021 i zabrakło w nim pierwotnie umieszczonego toru w Toruniu. Czy to zemsta na Oponeo Motorsport?

Marka Oponeo przez ostatnie lata była sponsorem tytularnym i promotorem mistrzostw Polski w rallycrossie. Znacząco przyczyniła się do podniesienia będącej na samym dnie serii. Niestety pandemia koronawirusa zmusiła właścicieli firmy do zrezygnowania ze sportowego projektu i w zeszłym roku marka jako organizator zniknęła z mistrzostw.

fot. Maciej Niechwiadowicz

Jednocześnie zajmuje się jednym z rallycrossowych obiektów w Polsce, który znajduje się w Toruniu i na którym za „czasów Oponeo” organizowano rundy mistrzostw Polski. Postanowiono jednak zrezygnować ze sprawdzonej lokalizacji.

Gagacki wyjaśnia

Przed sezonem 2021 wszyscy liczą na to, że w tym roku będzie już normalnie i będziemy mieli w Polsce ciekawe, urozmaicone mistrzostwa na wysokim poziomie sportowym. Wiemy bardzo dobrze, że poukładanie wszystkich spraw związanych z organizacją cyklu nie jest proste. Chcieliśmy dołożyć do tego swoją pomoc. Zaproponowaliśmy, że zorganizujemy dwie rundy w Toruniu. Nasza propozycja najwyraźniej nie spotkała się z przychylnością Polskiego Związku Motorowego – mówi Marcin Gagacki z Oponeo Motorsport.

Poinformowaliśmy PZM o tym, że jesteśmy w pełni gotowi do organizacji zawodów w Toruniu. Wiele osób włożyło mnóstwo pracy i środków w to, żeby zawody mogły się tu odbywać. Obiekt ma homologację ważną do końca 2021 roku, więc uznaliśmy, że warto to wykorzystać. Poprosiliśmy związek o odpowiedź do końca 2020 roku, żebyśmy mogli odpowiednio zaplanować nasze działania. Nie otrzymaliśmy jednak informacji – dodał.

W kalendarzu są jednak trzy rundy w Poznaniu. Czasu jest mało, więc trzymamy kciuki, żeby po kilku latach prób udało się przygotować infrastrukturę toru do zawodów rallycrossowych. Nowy obiekt, to zawsze ciekawe urozmaicenie rywalizacji – zarówno dla kibiców, jak i zawodników – zakończył.

W związku ze zmianami trzy rundy mistrzostw Polski odbędą się w Słomczynie i trzy w Poznaniu. PZM nie chcąc dać szansy obiektowi, który spełnia wszystkie wymogi postanowił zorganizować jednak zagraniczne rundy. Jedna odbędzie się w Czechach na autodromie w Sosnovej i jedna na Słowacji (Slovakiaring). Oczywiście odbędą się, jeśli kraje te nie wprowadzą żadnych obostrzeń dla przybyszów z Polski, co w czasach koronawirusa jest bardzo możliwe.

Kalendarz MPRC 2021

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News