Kajetanowicz: - To najtrudniejsza runda WRC

Kajetanowicz: - To najtrudniejsza runda WRC

Kajetanowicz: – To najtrudniejsza runda WRC

Podaj dalej

Kajetan Kajetanowicz, który w tym roku zaciekle walczy o upragniony tytuł mistrza świata, stoi przed ogromną szansą, by wysunąć się na czoło w klasyfikacji sezonu. W związku z tym Polak intensywnie przygotowuje się do występu w Rajdzie Safari.

Afrykańskie testy

Chcąc jak najlepiej przygotować się do rywalizacji do testów wybrano odcinek w okolicy bazy Rajdu Safari. Testy zorganizowano na wymagających, szutrowych trasach w pobliżu jeziora Naivasha, na północ od Nairobi. W harmonogramie tegorocznej imprezy ciężko szukać prób mierzących po sto kilometrów jak w przeszłości. Wystarczy wspomnieć, że najdłuższy odcinek będzie mierzył 31,25 km. Cała trasa imprezy liczy 362,62 km. Wydarzenie nie będzie już miało charakteru długodystansowego. Emocji z pewnością jednak nie zabraknie, zwłaszcza że próby nadal są niezwykle wymagające.

Za nami bardzo ważne testy przed Rajdem Safari. Jest ciepło, choć nie tak ciepło jak się spodziewałem. Nie zmienia to jednak faktu, że skala trudności idzie mocno w górę. Na trasie jest pełno piasku, sporo takiego drobnego kurzu – tak zwanego „feszfeszu” – który jest jeszcze drobniejszy i wdziera się w każdą szczelinę naszej rajdówki, a także do środka samochodu, co nie ułatwia jazdy – mówił Kajetanowicz po pierwszych jazdach w Afryce.

Czytaj też: Rajd Safari ugości najlepszych! To będzie niesamowity weekend!

Jest to bez wątpienia najtrudniejsza runda Rajdowych Mistrzostw Świata i chyba największym wyzwaniem będzie ją ukończyć. Jak zawsze zrobimy wszystko, by pojechać tutaj szybko, sprawnie i skutecznie, ale jestem świadom tego, że szczęście przyda się tutaj bardziej niż w innych rajdach. Szczególnie że jesteśmy tutaj po raz pierwszy i przyjdzie nam się mierzyć z takimi kierowcami, którzy wiedzą o tych trasach zdecydowanie więcej niż my. Moim marzeniem zawsze było tutaj wystartować i cieszę się, że to marzenie właśnie się spełnia – dodał był mistrz Europy.

Rywale Kajetanowicza

Na liście zgłoszeń pojawiło się dziewięć załóg w rywalizacji WRC2. Stawkę otwierają ubiegłoroczni wicemistrzowie świata, Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Za nimi rozstawiono Martina Prokopa, mistrza świata JWRC z 2009 roku. Na liście nie zabrakło lokalnych kierowców, których znajomość tych tras jest nie do przecenienia. Łącznie w WRC2 zobaczymy czterech kenijskich kierowców.

Przed startem Kajetan Kajetanowicz znajduje się na piątym miejscu w klasyfikacji sezonu. Polak ma jednak w swoim dorobku jedynie dwa rajdy, najmniej w czołowej siódemce. Do liderującego Yohana Rossela, który wystartował już w czterech imprezach traci 25 punktów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News