Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.
Kajetanowicz po punkty
Były mistrz Polski oraz Europy kolejny rok walczy o tytuł rajdowego mistrza świata. W Afryce będzie miał jedenastu rywali w stawce WRC2. Do najgroźniejszych należy zaliczyć Gregoire’a Munstera, Armina Kremera oraz kolegę z ORLEN Team: Martina Prokopa.
– Rajd Safari od lat był w sferze moich marzeń. Rok temu spotkałem się z Sobiesławem Zasadą i obiecałem mu, że postaram się wystartować w tym rajdzie i ukończyć go, ponieważ on nie miał takiej możliwości w swoim ostatnim występie. Tak się składa, że każde moje spotkanie z Panem Sobiesławem jest wyjątkowe. Niedawno przewiózł mnie rajdówką po Karowej i przyznam, że nie spodziewałem się, że ma aż taką ciężką nogę Ostatnio zrobił mi też miłą niespodziankę, zapewniając, że zagłosuje na mnie w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Roku. To zaszczyt otrzymać wsparcie od swojego autorytetu. Pan Sobiesław daje mi dodatkową motywację. Tak było właśnie przy okazji Rajdu Safari, który jest legendarną rundą mistrzostw świata. Krążą o niej wspaniałe historie. Każdy wie, jak trudna jest to trasa. Ciężko ją przejechać, nie mówiąc już o rywalizacji o jak najlepsze czasy. Na pewno było to wyzwanie – mówił po zeszłorocznym starcie Kajetanowicz.
Walka z najlepszymi
Na czele listy zgłoszeń znalazło się dziesięć duetów w autach klasy Rally1. W Toyotach GR Yaris pojawią się Kalle Rovanpera, Sebastien Ogier, Elfyn Evans i Takamoto Katsuta. Z Pum Rally1 skorzystają Ott Tanak, Pierre-Louis Loubet i Jourdan Serderidis. W Hyundaiach i20 N kibice będą mogli podziwiać Thierry’ego Neuville’a, Esapekkę Lappiego i Daniego Sordo.
W tym roku organizatorzy zaplanowali dziewiętnaście odcinków specjalnych o łącznej długości 362,68 km. W harmonogramie ciężko jednak o próby znane z przeszłości, a najdłuższy odcinek mierzy nieco ponad 31 kilometrów. Os Sleeping Warrior będzie pokonywany dwukrotnie podczas drugiego etapu rywalizacji.