Kajetan Kajetanowicz na czele Rajdu Chorwacji. Pewna przewaga Polaka

Kajetan Kajetanowicz na czele Rajdu Chorwacji. Pewna przewaga Polaka

Podaj dalej

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak kontynuując dobrą jazdę na trasach Rajdu Chorwacji i wykorzystując błędy rywali, wysunęli się na prowadzenie w klasyfikacji WRC3.

Polski duet na dwóch najdłuższych próbach dnia uzyskiwał drugie czasy, tuż za Yohanem Rosselem. Na jedenastym odcinku Francuz stracił jednak ponad dwie minuty, a na dwunastym ponad minutę. Po dwóch oesowych triumfach Kajetanowicz i Szczepaniak wysunęli się na czoło WRC3.

Po dwunastu oesach załoga Skody Fabii Rally2 evo ma 40,4 sekundy zapasu nad Emilem Lindholmem. Trzeci jest kolejny były mistrz Europy: Chris Ingram, który traci blisko dwie minuty. Czwarty jest wspomniany Rossel (+3:01,7). Czołową piątkę zamyka Nicolas Ciamin (+3:25,4). Z rajdem po awarii silnika pożegnał się trzeci po piątku Niki Mayr-Melnhof.

W WRC2 trwa zacięty pojedynek między Madsem Ostbergiem i Nikołajem Griazinem. Po wymianie ciosów na czele utrzymał się Norweg, który ma zaledwie 2,3 sekundy zapasu nad kierowcą Volkswagena. Najniższy stopień podium na razie zajmuje Teemu Suninen (+1:05,1).  Czwarty jest Marco Bulacia (+1:40,6).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News