Jeszcze lepsza Skoda Fabia Rally2

Jeszcze lepsza Skoda Fabia Rally2

Kacper Wróblewski Jakub Wróbel Skoda Fabia Rally2 Evo

Podaj dalej

Skoda Motorsport poinformowała, że w sezonie 2021 na odcinkach pojawi się jeszcze lepsza Fabia klasy Rally2. Czy rywale mają się czego obawiać?

Czeska rajdówka była jedną z najlepszych w klasie R5, a po przemianowaniu jej na Rally2 i wyprodukowaniu drugiej ewolucji Fabii, Skoda odnosi triumfy na całym świecie. Nie udało się jednak w minionym sezonie wywalczyć tytułów mistrza świata. W WRC2 triumfował Mads Ostberg w Citroenie C3 R5, a w WRC3 Jari Huttunen w Hyundaiu i20 R5. Również w mistrzostwach Europy triumfował Citroen za sprawa Aleksieja Łukjaniuka.

Aktualizacje Fabii Rally2 Evo zostaną homologowane czwartego stycznia. Nowy silnik o pojemności 1,6 litra ma generować moc rzędu 286 KM, o dwa więcej niż dotychczas. Przeprojektowany został intercooler i kolektor wydechowy.

Dzięki zastosowaniu nowej skrzyni biegów wzrośnie również prędkość maksymalna do 201 km/h. Zmienione zostały również amortyzatory. Postawiono także na poprawę niezawodności i wzmocniono tył samochodu.

Dalszy rozwój ma na celu osiąganie kolejnych sukcesów na całym świecie. Jestem przekonany, że modernizacje zapewnią naszym klientom jeszcze szybszą i bardziej niezawodną Skodę – mówił Michal Hrabanek, szef Skoda Motorsport.

07 MARCZYK Miko(POL), GOSPODARCZYK Szymon(POL), Team Orlen Team, Skoda Fabia Rally2 Evo , action during the 2020 Rally Hungary, 4th round of the 2020 FIA European Rally Championship, from November 6 to 8, 2020 in Nyíregyháza, Hungary – Photo Grégory Lenormand / DPPI

Za rozwój auta odpowiedzialni byli Pontus Tidemand, Jan Kopecky, Oliver Solberg, Andreas Mikkelsen i Emil Lindholm. Podczas sierpniowych testów swoją cegiełkę dołożył także Kris Meeke.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News