Jaka jest przyszłość Lewisa Hamiltona? Wymowne słowa mistrza świata

Jaka jest przyszłość Lewisa Hamiltona? Wymowne słowa mistrza świata

Jaka jest przyszłość Lewisa Hamiltona? Wymowne słowa mistrza świata

Podaj dalej

Lewis Hamilton, który wygrał wyścig o GP Emilia Romagna, przyznał po zakończeniu rywalizacji, że w przyszłym roku może go zabraknąć w stawce F1.

Brytyjczyk jest o krok od zrównania się w liczbie zdobytych mistrzostw z Michaelem Schumacherem. Hamilton, podobnie jak Toto Wolff, szef Mercedesa, nadal nie ma podpisanej umowy na przyszły rok. Austriak już zapowiedział, że szuka nowych wyzwań, by ograniczyć wyjazdy z domu. Hamilton również nie jest pewny swojej przyszłości.

Nie wiem, czy będę tutaj w przyszłym roku. W tej chwili nie martwię się oświadczeniem Toto Wolffa. Rozumiem sytuację i prowadzimy wiele szczegółowych rozmów. Jestem świadomy, gdzie jest teraz mentalnie i myślę, że dzielimy się i nosimy razem spory ciężar. Jest w stawce od bardzo dawna i zdecydowanie rozumiem, że chcę się od tego odsunąć i poświęcić więcej czasu rodzinie – mówił Hamilton.

Czytaj też: Świetna strategia Alfa Romeo Racing ORLEN. Mercedes z mistrzostwem

Nie wiem, kto go zastąpi, ale jest liderem. Nie zamierza wystawiać kogoś, kto nie będzie w stanie wykonać swojej pracy lub kogoś, kto nie jest przygotowany. Znajduje odpowiednich ludzi. Dlatego odnosiliśmy sukcesy. Znalazł odpowiednich partnerów i umieścił ich w odpowiednich miejscach, by mogli błyszczeć tak jasno jak to możliwe. Upoważnił każdego w zespole do bycia najlepszym. Znajdzie kogoś, kto będzie w stanie to kontynuować – dodał.

Nie chodzi tylko o jedną osobę. Chodzi o zespół. To kolektyw. Toto nie buduje samochodu. To praca zespołowa. Wspieram go jednak w każdej decyzji. Mamy listopad i to szalone, że Boże Narodzenie jest tak blisko. Oczywiście czuję się świetnie. Mam wrażenie, że mógłbym wytrzymać jeszcze kolejne miesiące, ale nie wiem jak będzie. Wspomniałeś o Toto i „okresie przydatności do spożycia”. Chciałbym tu być w przyszłym roku, ale nie mam na to żadnej gwarancji. Jest wiele innych rzeczy, które mnie ekscytują. Czas pokaże – zakończył.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News