Interlagos w Formule 1 na dłużej. Nowa umowa nawet na dziesięć lat

Władze Sao Paulo poinformowały, że tor Interlagos pozostanie w kalendarzu Formuły 1 co najmniej do 2025 roku. Należy to uznać za sukces w obliczu niedawnych plotek o przenosinach wyścigu do Rio de Janerio.

Interlagos w Formule 1 na dłużej. Nowa umowa nawet na dziesięć lat
Podaj dalej

Z dumą mogę zdradzić, że Formuła 1 właśnie przedłużyła kontrakt na organizację GP Brazylii do 2025 roku. Interlagos zostało potwierdzone jako gospodarz wydarzenia przez najbliższe pięć lat. Umowa zostanie podpisana przez burmistrza Bruno Covasa i Liberty Media – powiedział na konferencji prasowej gubernator Sao Paulo: Joao Doria.

Czytaj też: Sauber i Alfa Romeo Racing ORLEN świętują 500 występów w Formule 1

Co więcej nowa umowa posiada klauzulę przedłużenia jej na kolejne pięć lat. Dokument zamknie dyskusje dotyczące budowy toru w Rio de Janeiro, która miałaby przyczynić się do znaczących strat środowiskowych. Według niektórych informacji nie jest to jednak główny powód podpisania nowej umowy. Informatorzy donieśli, że Liberty Media chciało postawić na sprawdzony obiekt z dobra organizacją.

GP Brazylii jest nieprzerwanie organizowane od 1973 roku. W historii kierowcy ścigali się na torach Interlagos i Jacarepagua, który ostatni raz organizował wyścig w 1989 roku. Najwięcej zwycięstw w południowoamerykańskiej rywalizacji ma Alain Prost. Francuz wygrywał sześć razy. Cztery triumfy ma Michael Schumacher. Z obecnej stawki F1 trzema wygranymi może pochwalić się Sebastian Vettel.

Przeczytaj również