Hyundai znowu zaskoczył! Oddał rywalom kluczowego zawodnika!

Hyundai znowu zaskoczył! Oddał rywalom kluczowego zawodnika!

Craig Breen Hyundai i20 Coupe WRC Rajd Estonii 2021

Podaj dalej

Hyundai, który od kilku lat dzielnie walczy o mistrzowskie tytuły na rajdowych trasach podał skład na przyszłoroczne rozgrywki. Wręcz zaskakujący jest fakt oddania rywalom jednego z kluczowych zawodników!

Liderzy zostają

Na czele zespołu podobnie jak w ostatnich dwóch latach staną Thierry Neuville i Ott Tanak. To na Belgu i Estończyku będzie spoczywał główny ciężar w walce o mistrzowskie trofea. Trzeciego Hyundaia otrzymają Dani Sordo i Oliver Solberg.

Ott Tanak kończy karierę w WRC?
fot. Hyundai Motorsport GmbH

Z przyjemnością potwierdzamy, że Dani i Oliver będą w naszym trzecim aucie na przyszły rok, obok Thierry’ego i Otta. Uważamy, że to najlepszy kompromis miedzy doświadczeniem i młodością. To idealna mieszanka na nową erę WRC – komentował Andrea Adamo, szef zespołu.

Hiszpan ma w swoim dorobku już 175 występów na trasach mistrzostw świata. W swoim CV ma trzy zwycięstwa i 49 miejsc na podium. Sordo jest piątym najbardziej doświadczonym kierowcą w historii WRC. Więcej startów mają tylko Jari-Matti Latvala, Carlos Sainz, Petter Solberg i Sebastien Loeb.

Wielokrotnie mówiłem, że Hyundai jest dla mnie jak rodzina. Cieszę się, że mogę kontynuować z nimi karierę w nowej, hybrydowej erze WRC. Nie mogę doczekać się kolejnych wyzwań, na które się przygotowujemy – komentował Sordo.

Świetne wyniki to nie wszystko

W obliczu wyników, jakie w tym sezonie osiągał Craig Breen wręcz zaskakujący jest fakt, że koreańska marka pozwoliła odejść Irlandczykowi. Ten postanowił związać się z M-Sportem, którego barw będzie bronił przez najbliższe dwa lata i ma już za sobą pierwsze testy Forda Pumy Rally1.

Pracowałem na to przez całe życie. Jestem zachwycony, że jestem w M-Sporcie i Fordzie. Minęło dwanaście lat, ale jestem tutaj. Myślę, że wraz z Paulem spotykamy się w tym zespole we właściwym czasie. Muszę być szczery i zawsze wierzyłem, ze to się stanie. Rozpoczynałem karierę w M-Sporcie. Zawsze czułem, ze ten moment nadejdzie – mówił Breen dla DirtFisha.

Puma przetestowana

Irlandczyk miał już okazję sprawdzić Pumę Rally1 w ośrodku M-Sportu. Breen nie zapomniał także o swoim byłym pracodawcy.

Ekscytująca była możliwość poznania zespołu i zobaczyć Pumę pierwszy raz. Zanim pójdziemy dalej, chciałbym podziękować Andrei oraz wszystkim w Hyundaiu. Spędziłem z nimi kilka wspaniałych lat. Teraz nadszedł czas na kolejny krok.

– To nowy początek. Praca przy pełnym programie startów i nadchodząca nowa generacja aut hybrydowych są bardzo wyjątkowe. Muszę się wiele nauczyć. To największa zmiana przepisów od długiego czasu. Nikt z kierowców, ani inżynierów nie ma żadnego punktu odniesienia. To będzie ekscytujące. Pierwsze jazdy był dla mnie fantastyczne – dodał.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News