Hyundai podał skład! Spore zmiany u Koreańczyków!

Hyundai Motorsport, który po sezonie WRC 2022 jest jeszcze bardziej głodny sukcesów, ogłosił skład na przyszły rok. Czy ta ekipa zapewni marce mistrzowskie tytuły?

Hyundai podał skład! Spore zmiany u Koreańczyków!
Podaj dalej

Hyundai stawia na zmiany

W zespole na sezon 2023 pozostanie Thierry Neuville, który w tym roku wywalczył trzecie miejsce w stawce kierowców. Otta Tanaka, który jakiś czas temu ogłosił rozstanie z ekipą zastąpi Esapekka Lappi. Do niedawna kierowca Toyoty pierwszy raz w historii będzie bronił barw koreańskiej marki.

Zmiany zaszły również w drugim szeregu kierowców. Obok Daniego Sordo, który jest stałym elementem ekipy pojawi się Craig Breen. Irlandczyk po roku spędzonym w M-Sporcie wróci do zespołu. Obaj zawodnicy będą dzielić się trzecim Hyundaiem i20 N Rally1.

– Doświadczenie było priorytetem w doborze skłądu na sezon 2023. Z Thierrym, Esapekką, Danim i Craigiem mamy mocną kombinację kierowców. Mistrzostwa 2022 zakończyliśmy dubletem w Rajdzie Japonii. W przyszłym roku zmierzymy się na nowym poziomie z naszymi rywalami. Oczekujemy, ze talent i doświadczenie naszych załóg pomogą występować na najwyższym poziomie na każdym rajdzie – komentował skład Sean Kim, który stoi na czele Hyundai Motorsport GmbH.

Neuville patrzy z optymizmem w przyszłość

– Możemy patrzeć na sezon 2023 z dobrymi humorami i ze zwiększoną motywacją. Mamy silny i doświadczony skład. Esapekka będzie wspaniałym dodatkiem do naszego zespołu. Jestem pewien, że wniesie ważną perspektywę do naszych działań. Miło jest też mieć Craiga z powrotem. To dobre połączenie znajomych twarzy i świeżej krwi. Doda nam to rozmachu w nowej kampanii. Etyka zespołu jest naprawdę ważną wartością w Hyundai Motorsport. Wszyscy członkowie firmy przyczyniają się do realizacji naszych celów. Po potwierdzeniu składu jesteśmy w dobrej formie. Patrzymy w kierunku nowych mistrzostw – komentował zmiany Thierry Neuville.

– Życie jest pełne niespodzianek. Otrzymanie szansy od Hyundaia i zaliczenie pełnego kalendarza startów było czymś, czego się nie spodziewałem. To było marzenie i wyjątkowa okazja. Bardzo się cieszę. Zespół pokazał w sezonie 2022, że jest w stanie rozwijać samochód w trakcie sezonu i ma szansę na zwycięstwa na każdej nawierzchni. Rok 2023 zapowiada się bardzo obiecująco. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że jest dużo pracy do wykonania, ale z Janne jestem jej oddany. Uważam, że mamy wiele do zaoferowania. Chcę podziękowac Hyundaiowi za okazanie mi zaufania. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by odnieść sukces i osiągnąć wspólne cele – podsumował zmianę pracodawcy Esapekka Lappi.

Przeczytaj również