Hybryda przyciąga mistrza. Chce sprawdzić maszynę w debiucie

Hybryda przyciąga mistrza. Chce sprawdzić maszynę w debiucie

Hybryda przyciąga mistrza. Chce sprawdzić maszynę w debiucie

Podaj dalej

Sebastien Ogier, który jest o krok od wywalczenia ósmego tytułu mistrza świata, pojawi się na trasach przyszłorocznego Rajdu Monte Carlo. Francuz na własnej skórze chce sprawdzić jak w debiucie sprawdzą się hybrydowe pojazdy Rally1.

Aktywna emerytura

Francuz już za tydzień może świętować ósmą mistrzowską koronę, po czym przejdzie na zasłużoną emeryturę. Zgodnie z zapowiedziami i informacjami przedstawionymi przez Toyotę, w przyszłym roku Francuz zrealizuje jedynie ograniczony program startów. Jego doświadczenie oraz umiejętności sprawiają jednak, że będzie niezwykle cenny dla ekipy podczas debiutu nowych aut.

Zdecydowanie zespół liczy na mnie w Monte Carlo. To jest coś, co możemy potwierdzić na przyszły roku. W pozostałej części sezonu jest jeszcze sporo decyzji do podjęcia. Dobrą rzeczą jest to, że zespół nie naciska na mnie zbyt mocno – mówił Ogier dla oficjalnego portalu mistrzostw świata.

Rajd z jednym samochodem i to hybrydą! Testy weszły na inny poziom [WIDEO]

Interesujący debiut

W przyszłym roku na trasach rajdowych mistrzostw świat zadebiutują hybrydowe samochody. Co ciekawsze Sebastien Ogier nie miał jeszcze okazji sprawdzić nowej konstrukcji. Pierwszą okazję otrzyma dopiero po Rajdzie Monzy.

Toyota GR Yaris Rally1

Mając w ekipie Esapekkę, cokolwiek podejmę w pewnym momencie, zespół będzie wiedział, że ma bardzo dobrą… nie chcę nazywać tego drugą opcją, ponieważ jestem pewien, że może jeździć bardzo dobrze, więc bardziej mam na myśli szansę.

– Do tej pory zespół w rozmowach ze mną był bardzo spokojny. W pewnym sensie dał mi szansę ma podjęcie decyzji o tym, co chcę zrobić. Oczywiście jednak nie mogę być całkowicie samolubny. W pewnym momencie będziemy rozmawiać o szczegółach, ale być może popracujemy nad strategią. Zobaczymy, co się wydarzy – dodał.

Sebastien Ogier

Imponujące liczby

Sebastien Ogier w ostatnich latach z pewnością został kierowcą numer jeden w stawce mistrzostw świata. Siedem tytułów mistrza świata w najważniejszej kategorii i tytuł wśród juniorów stawiają go wśród kierowców wszech czasów.

W 167 startach Francuz wygrał 53, a 90 razy stał na podium. Oznacza to, że wygrywał niemal co trzeci rajd, a na podium stał częściej niż co drugi występ. Co do samego Rajdu Monte Carlo, Ogier jest rekordzistą imprezy. Najlepszy był w ośmiu edycjach imprezy i ma o triumf więcej od Sebastiena Loeba. Na podium stał dziesięć razy i brakuje mu jeszcze jednej wizyty, by wyrównać osiągnięcie Carlosa Sainza.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News