Hamilton czy Schumacher? Były zespołowy kolega Niemca zna odpowiedź

Rubens Barrichello, który przed laty miał okazję startować w jednym zespole z Michaelem Schumacherem, przyznał, że to Lewis Hamilton jest lepszym kierowcą. Brytyjczyk podczas GP Turcji wywalczył swój siódmy tytuł mistrza świata.

Hamilton czy Schumacher? Były zespołowy kolega Niemca zna odpowiedź
Podaj dalej

Ścigałem się zarówno z Lewisem, jak i Michaelem, ale z Hamiltonem walczyłem tylko na początku jego kariery w Formule 1. Mimo to uważam, że jest lepszy niż Schumacher – mówił Barrichello.

Były kierowca Ferrari, Hondy i Williamsa był również pytany o powrót do stawki Fernando Alonso. Hiszpan w przyszłym roku ponownie będzie bronił barw Renault.

Czytaj też: Tych rekordów Hamilton na pewno nie pobije. Część druga

Myślę, że Fernando jest gotowy. Wygląda na bardzo wysportowanego. Wydaje mi się, że to największa różnica między nim a Michaelem w 2010 roku. Alonso jest lepiej przygotowany. Ścigał się także w innych kategoriach.

Brazylijczyk odniósł się także do wizyty w Barcelonie, gdzie miał okazję spotkać się z 39-latkiem podczas dnia filmowego Renault: – Szczerze mówiąc, widziałem kierowcę, którego znałem z 2005 roku. Omawia każdy szczegół i zawsze patrzy w przyszłość. Jestem przekonany, że nadal ma taką samą wolę walki.

Przeczytaj również