Hamilton będzie gonił. Kara już na start weekendu

Potwierdziły się nieoficjalne doniesienia i Lewis Hamilton otrzymał nowy silnik na GP Brazylii, co oznacza karę przesunięcia na starcie wyścigu o pięć pozycji. Czy ryzyko Mercedesa się opłaci?

Hamilton będzie gonił. Kara już na start weekendu
Podaj dalej

Red Bull znowu na czele

Po dwudziestu minutach jazd w pierwszym treningu na czele znajdowali się kierowcy Red Bulla. Max Verstappen był o 0,02 sekundy szybszy od Sergio Perez. Trzeci ze startą blisko sekundy był Lewis Hamilton. Czołową piątkę uzupełniali Esteban Ocon i Valtteri Bottas, który donosił o pojawiających się kroplach deszczu. Kimi Raikkonen rozpoczął jazdy od piętnastego czasu. Antonio Giovinazzi był dziewiętnasty.

Coraz ciemniejsze chmury nad torem nieco przestraszyły kierowców, którzy na kilka minut przerwali prace. Pod koniec drugiej tercji jazd na torze jednak ponownie zrobiło się tłoczno. Na czele znajdowali się kierowcy Red Bulla, którzy na miękkich oponach złamali barierę 1:10. Max Verstappen był szybszy od Sergio Pereza o 0,075 sekundy. 0,450 sekundy słabszy był Valtteri Bottas, a Charles Leclerc tracił 0,777 sekundy. Mniej niż sekundę tracił jeszcze piąty Fernando Alonso (+0,784). Z dwójki Alfy Romeo Racing ORLEN szybszy był Kimi Raikkonen. Fin był sklasyfikowany na jedenastej pozycji. Antonio Giovinazzi znajdował się na czternastym miejscu.

Mercedes znalazł ustawienia

Narzekający przez całą sesją na dziwne zachowanie przodu auta Lewis Hamiklton ostatecznie znalazł rozwiązanie i podczas ostatniej tercji jazd wskoczył na czoło tabeli. Ostatecznie był szybszy od Maxa Verstappena o 0,367 sekundy. 0,442 sekundy wolniejszy od mistrza świata był Sergio Perez. Ostatnimi kierowcami, którzy stracił mniej niż sekundę byli Valtteri Bottas i Pierre Gasly. Za Francuzem sklasyfikowano duet Ferrari. Szybszy był Carlos Sainz.

Kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN zakończyli trening w trzeciej piątce. Kimi Raikkonen był trzynasty, a Antonio Giovinazzi czternasty. Fin stracił do poprzedzającego Sebastiana Vettela 0,03 sekundy.

Co nas czeka dalej?

Na dzisiejszy wieczór czasu polskiego zaplanowano kwalifikacyjny bój. Walka rozpocznie się o 20:00. Zgodnie ze sprinterskim harmonogramem weekendu sobota będzie stała pod znakiem drugiego treningu i sprintu kwalifikacyjnego. Pierwsza z sesji rozpocznie się o 16:00, a druga o 20:30. Główny wyścig zaplanowano na 18:00.

GP Sao Paulo – Trening 1 – Wyniki

Przeczytaj również