Gwiazda TVN i drifterka powalczą w Poznaniu

Gwiazda TVN i drifterka powalczą w Poznaniu

pilarczykkarolina

Podaj dalej

Najbliższy weekend będzie stał w Poznaniu pod znakiem niezwykle zaciętych walk, a jedną z nich stoczą gwiazda TVN oraz najbardziej znana w Polsce drifterka. Nie można tego przegapić!

Czas na finał

Od piątku Tor Poznań zostanie zdominowany przez wyścigową rywalizację. Już na początek października zaplanowano ostatnią rundę WSMP, w tym walkę o mistrzowskie tytuły w Ecumaster Super S Cup. Kierowcy Mini poza walką między sobą będą musieli poradzić sobie z VIP-ami, którzy uświetnią finałowa batalię.

Za kierownicami Mini pojawią się obok stałych uczestników jedna z gwiazd TVN Turbo: Patryk Mikiciuk oraz najlepsza i najbardziej znana polska drifterka: Karolina Pilarczyk. Dodatkowo stworzą razem duet w wyścigu długodystansowym.

Z TVN na tor

Patryk Mikiciuk jest świetnie znanym wszystkim fanom motoryzacji, zwłaszcza tej klasycznej w kraju nad Wisłą. Jak możemy przeczytać na stronie TVN: Specjalista od pojazdów zabytkowych, ekspert filmowy i kolekcjoner pojazdów z minionych epok – swoje zbiory prezentuje w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Autor „Legend PRL-u” oraz programów poświęconych motoryzacji zabytkowej („Legendy motoryzacji”) i militarnej („Mała armia”). W programie „Automaniak” testuje współczesne auta, sprawdzając, czy mają one duszę. Doświadczenie dziennikarskie zdobywał w redakcjach „Panoramy” i „Teleranka”.

Dla Mikiciuka będzie to drugi występ za kierownicą Mini. Debiutował w zeszłym roku. Wówczas jako drugi VIP towarzyszył mu Adam Kornacki.

Drift pomoże w walce na sekundy?

Karolina Pilarczyk uznawana jest za królowa polskiego driftu. Na torze zadebiutowała w 2005 roku za kierownicą BMW E36 328. W 2008 roku jako pierwsza kobieta w Polsce zdobyła licencję federacji driftingu. Obecnie posiada też licencje FORMULA DRIFT PRO2 w USA, KING OF EUROPE PRO1, King of Asia, Drift Open. Jako jedna z pierwszych osób w Polsce zdecydowała się zbudować auto do driftu z silnikiem LS GM V8.

Umiejętności Karoliny Pilarczyk można było podziwiać również na dużym ekranie. Zagrała w filmie „Diablo. Wyścig o wszystko”. Brałą również udział w pierwszej edycji największego na świecie show motoryzacyjnego „Hyperdrive”, dostępnego na ogólnoświatowej platformie telewizyjnej Netflix.

Pilarczyk jak sama przyznaje jest dowodem na to, że bez wsparcia i rodzinnych tradycji, nie posiadając wiedzy motoryzacyjnej oraz środków finansowych można realizować swoje marzenia. Na rzecz realizowania swojej pasji poświęciła karierę w branży IT.

Przeczytaj również