Grosjean przymierzył nowy fotel. Francuz wróci do F1

Grosjean przymierzył nowy fotel. Francuz wróci do F1

Grosjean przymierzył nowy fotel. Francuz wróci do F1

Podaj dalej

Romain Grosjean, który zakończył swoją karierę w Formule 1 poważnym wypadkiem podczas GP Bahrajnu, otrzyma szansę powrotu do królowej sportów motorowych.

Jeszcze przed wypadkiem kierowca Haasa wiedział, że straci miejsce w stawce. Liczył jednak, że zrobi to w Abu Zabi na koniec sezonu, a nie trzy wyścigi przed końcem sezonu. Teraz jednak będzie miał możliwość godnego pożegnania się z Formułą 1.

Zadzwonię do każdego zespołu F1 i zobaczę, czy ktoś zaproponowałby mi prywatne testy. Chcę wskoczyć do auta i przejechać 10-15 okrążeń dla siebie – mówił po wypadku Grosjean.

Francuz otrzyma szansę od jednej z ekip i nieoficjalnie mówi się o Mercedesie. Toto Wolff wielokrotnie zapewniał, że niemiecka marka będzie mogła podstawić auto dla Francuza. Producent wykonawczy serialu Drive to Survive: James Gay-Rees zdradził także, że Grosjean ma za sobą przymiarkę do fotela.

Kręciliśmy dzisiaj z Grosjeanem, gdy dopasowywał się do fotela. Otrzyma ostatnią jazdę w F1 – mówił.

Zgodnie z przepisami Francuz nie będzie mógł poprowadzić najnowszego samochodu. Jeśli faktycznie Mercedes podstawi auto wszyscy spodziewają się jazd dwuletnią konstrukcją na torze Silverstone. Grosjean zdołał wrócić już do sportowej rywalizacji i ma za sobą testy IndyCar.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News