Griazin zaczyna od mocnego uderzenia. Czy utrzyma tempo?

Griazin zaczyna od mocnego uderzenia. Czy utrzyma tempo?

Griazin zaczyna od mocnego uderzenia. Czy utrzyma tempo?

Podaj dalej

Nikołaj Griazin pilotowany przez Konstantina Aleksandrowa nie dał szans rywalom na odcinku kwalifikacyjnym Rajdu Rzymu i jako pierwszy wybierze pozycję startową do pierwszego etapu.

Griazin straszył na testowym

Zawodnicy mierzyli się z mierzącym nieco ponad cztery kilometry oesem Fumone. Już na przejazdach treningowych odcinka najszybszy był Nikołaj Griazin, który jako jedyny zdołał przełamać barierę 2:10. Rosjanin startujący z łotewską licencją uzyskał rezultat 2:09,2. Na drugim miejscu znalazł się Giandomenico Basso (+0,9), a na trzecim Andrea Crugnola (+1,6). Czołową piątkę uzupełnili Andreas Mikkelsen (+1,9) oraz Nil Solans (+2,2). Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk w barwach PKN ORLEN zostali sklasyfikowani na dziewiątej pozycji. Polski duet uzyskał czas 2:12,2.

Griazin jeszcze szybszy

Podczas kwalifikacyjnego boju kierowca Volkswagena Polo R5 zszedł poniżej 2:09 i z czasem 2:08,875 pewnie zwyciężył w kwalifikacjach. Drugi Nil Solans w Skodzie Fabii Rally2 Evo stracił do rywala 1,061 sekundy. Oesowe podium uzupełnił Andrea Crugnola (+1,251) w Hyundaiu i20 R5.

Na czwartym miejscu znaleźli się Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Duet korzystający z opon Michelin był wolniejszy od najszybszych o 1,373 sekundy. Załoga ORLEN Team za swoimi plecami zostawiła m.in. Norberta Hercziga (+1,506), Fabio Andolfiego (+1,621), Andreasa Mikkelsena (+1,833) oraz Giandomenico Basso (+1,997). Czołową dziesiątkę uzupełnili Yoann Bonato (+2,053) oraz Gregoire Munster (+2,130).

Kierowcy będą wybierać pozycje startowe podczas wieczornej konferencji prasowej, którą zaplanowano 18:40. Dziś o 20:05 zawodnicy zmierzą się również z niezaliczanym do klasyfikacji generalnej rajdu oesem Caracalla. Start o 20:05.

Mówią po kwalifikacjach

Byłem zadowolony z pierwszego przejazdu treningowego. Teraz byłem zbyt ostrożny na początku, ale reszta poszła dobrze. Samochód nie jest jednak najlepszy – informował Griazin.

Zmieniliśmy kilka rzeczy w aucie i teraz było w porządku. Auto jest całkiem dobre – mówił Solans.

Celem jest zwycięstwo w mistrzostwach Włoch. Obecnie brakuje mi wyczucia, ale chciałbym stopniowo przyspieszać – zapowiadał Crugnola.

Jesteśmy zadowoleni. Myślę, że miałem dobry przejazd. Odcinek był czysty – komentował Marczyk.

Wszystko było w porządku. To dobra rozgrzewka. Zaliczyliśmy tylko jeden przejazd treningowy, ale czujemy się całkiem dobrze – mówił Herczig.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News