Griazin deklasuje rywali. Zaskakujący Chuchała

Nikołaj Griazin, który na liście startowej do sobotnich zmagań z trasami ORLEN Rajdu Polski znajdował się na 39 pozycji, deklasuje rywali i nie pozostawia złudzeń, kto jest najszybszy na mazurskich szutrach.

Griazin deklasuje rywali. Zaskakujący Chuchała
Podaj dalej

Kierowca Volkswagena był najszybszy na trzech porannych próbach: Świętajno (18,20 km), Olecko (17,16 km) i Wieliczki (28,70 km). Oesowy triplet daje mu 35,9 sekundy zapasu nad rywalami.

Na drugim stopniu podium na razie sklasyfikowany jest Aleksiej Łukjaniuk, który rano był trzykrotnie drugi. Wirtualne podium uzupełnia Andreas Mikkelsen. Norweg w Skodzie Fabii traci do lidera 52,2 sekundy.

Niezwykle ciekawie jest również za plecami czołowej trójki, gdzie toczy się bój o zwycięstwo w rundzie RSMP. Jak na razie Mikołaj Marczyk ma 19,1 sekundy zapasu nad świetnie się spisującym Wojciechem Chuchałą. Kierowca ORLEN Team w klasyfikacji generalnej jest czwarty i traci do lidera ponad minutę. Chuchała jest piąty.

Pech dopadł dziś m.in. Craiga Breena, który na ostatnim oesie uszkodził oponę i stracił ponad minutę, co wypchnęło go z wirtualnego podium. W stawce RSMP czołową trójkę uzupełnia Sylwester Płachytka, a czwarty jest drugi kierowca ORLEN Team: Kacper Wróblewski.

Przeczytaj również