Grand Prix Wielkiej Brytanii - Start dla Bottasa i Sainza

Grand Prix Wielkiej Brytanii - Start dla Bottasa i Sainza

Grand Prix Wielkiej Brytanii – Start dla Bottasa i Sainza

Podaj dalej

Grand Prix Wielkiej Brytanii rozpoczęło się od dwóch godzinnych treningów, które okazały się udane dla ekipy Alfa Romeo F1 Team ORLEN. Valtteri Bottas był najszybszy w pierwszej sesji.

Grand Prix Wielkiej Brytanii – deszczowa pogoda

Pierwsza sesja weekendu rozpoczęła się od ulewy, która zniechęciła kierowców do jazd. Z czasem tor przesychał, ale kolejne opady nie pozwoliły na użycie slicków. Dopiero w ostatnich minutach nitka jazdy była na tyle sucha, że część kierowców zdecydowała się na wyjazdy na miękkiej i pośredniej mieszance.

W warunkach tych najlepiej spisał się Valtteri Bottas. Fin zapewnił ekipie Alfa Romeo F1 Team ORLEN pierwszą wygraną sesję treningową od 2018 roku. Za Bottasem ze stratą ponad pół sekundy znalazł się Lewis Hamilton. Mniej niż sekundę stracił jeszcze Carlos Sainz. Guanyu Zhou popisał się szóstym rezultatem.

GP Wielkiej Brytanii – Trening 1 – Wyniki

Pracowita druga sesja

W drugim treningu, mimo że nad torem wisiały ciemne chmury nie pojawił się deszcz. Sprawiło to, że zespoły od pierwszych sekund mocno wzięły się do pracy. Wiele z ekip testowało aerodynamikę. Tym razem najlepszym rezultatem popisał się Carlos Sainz. 0,163 sekundy stracił Lewis Hamilton, a 0,176 sekundy wolniejszy był Lando Norris. Czwartym czasem popisał się lider klasyfikacji sezonu: max Verstappen. Czołowa piątkę zamknął Charles Leclerc.

Kierowcy Alfa Romeo F1 Team ORLEN tym razem znaleźli się w drugiej dziesiątce. Valtteri Bottas był jedenasty, a do najlepszego stracił 1,058 sekundy. Piętnasty Guanyu Zhou był wolniejszy od triumfatora sesji i 0,329 sekundy.

GP Wielkiej Brytanii – Trening 2 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News