George Russell stanie na czele kierowców F1

George Russell stanie na czele kierowców F1

George russell bolid

Podaj dalej

George Russell, który od 2019 roku broni barw Williamsa w Formule 1 stanie na czele Stowarzyszenia Kierowców Formuły 1. Brytyjczyk zastąpi Romaina Grosjeana.

Francuz zdecydował się zrezygnować z pełnionej roli po tym, gdy Haas nie przedłużył kontraktu z nim. Dodatkowo nie znalazł miejsca w innej ekipie. W związku z tym do będącego na czele Sebastiana Vettela dołączył Russell.

To zaszczyt i przywilej być mianowanym na dyrektora GPDA. Doceniam wsparcie innych zawodników w powierzeniu mi tej roli. Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności jaka się z tym wiąże. Przez sześć dekad istnienia GPDA było integralną częścią wspierania i kształtowania bezpieczeństwa w Formule 1. Działało dla sportu i naszych fanów – komentował Russell.

Do dyrektorskiego grona pierwszy raz w historii dołączyła również osoba niebędącą kierowcą. Radca prawny Anastasia Fowle została wyznaczona do pomocy w działaniu stowarzyszenia. Również ona została wybrana przez obecną stawkę kierowców F1.

Po kilku latach współpracy z Alexem, Sebastianem i Romainem jestem dumna, że oni i ich koledzy nominowali mnie na stanowisko jako pierwszą osobę spoza kierowców F1. Jestem fanem tego sportu i jestem zaszczycona, że mogę wspierać działania GPDA – komentowała Fowle.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News