Formuła 1 obudziła się z zimowego snu

Formuła 1 obudziła się z zimowego snu

Formuła 1 obudziła się z zimowego snu

Podaj dalej

Formuła 1 obudziła się z zimowego snu i za nami pierwszy dzień przedsezonowych testów. Na torze w Bahrajnie nie mogło również zabraknąć ekipy AlphaTauri.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Podział pracy

Zespół wspierany przez PKN ORLEN pierwszego dnia jazd postanowił podzielić obowiązki między swoimi kierowcami. Lepszym czasem popisał się Nyck de Vries, który został sklasyfikowany na trzynastej pozycji. Yuki Tsunoda był piętnasty.

– Podczas przedsezonowych testów wróciliśmy na tor. Pod względem realizacji planu pracy i niezawodności to był dobry dzień. Warunki był dość trudne. Temperatura była wysoka i wiał silny wiatr. Z drugiej strony tak samo było dla wszystkich. Ostatecznie zrealizowaliśmy cały program. Nadal pracujemy nad poznaniem samochodu i zebraniem jak największej liczby danych – podsumował dzień Nyck de Vries.

– Było spokojnie. Udało nam się osiągnąć założone cele. Jestem zadowolony z wyczucia samochodu. W porównaniu z AT03, czuję wyraźny postęp. Zidentyfikowaliśmy kilka rzeczy, które musimy poprawić, by samochód był lepszy w kwestii balansu. Potencjał jest duży. Nie mogę doczekać się, by zobaczyć jak rozwiniemy się podczas kolejnych dni – mówił Yuki Tsunoda.

– To był solidny pierwszy dzień bez problemów z samochodem i tylko jedną czerwoną flagą z rana, co pozwoliło ukończyć większość programu. Pierwszy jeździł Yuki. Ranek przeznaczyliśmy na testy aerodynamiki. Zebrane dane są ważną częścią procesu korelacji. Po sprawdzianie Yuki przystąpił do pracy nad kilkoma elementami testowymi i podstawowymi ustawieniami samochodu. Popołudniu auto przejął Nyck. Kontynuował prace testowe i zebrał przydatne dane dotyczące opon. To wczesne dni i jak zwykle będą różnice w ilości paliwa w samochodach oraz programach jazd. Jesteśmy zadowoleni z tego, czego się nauczyliśmy. Daje nam to jasny obraz tego, na czym powinniśmy się skoncentrować w przyszłości i zamierzamy na tym bazować przez kolejne dwa dni – dodał Jody Egginton, dyrektor techniczny AlphaTauri.

Verstappen na czele

Pierwszego dnia jazd najlepszym rezultatem popisał się Max Verstappen. Holender dodatkowo zaimponował liczbą przejechanych okrążeń. Licznik zatrzymał na liczbie 157. Za mistrzem świata sklasyfikowano dwóch Hiszpanów: Fernando Alonso (+0,029) i Carlosa Sainza (+0,416).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News