Fiński dzień w Chorwacji. Kajetanowicz walczy o podium WRC2!

Kalle Rovanpera mimo problemów z ogumieniem na jednym z odcinków specjalnych udowodnił, że nie bez powodu pewnie prowadził w Rajdzie Chorwacji. Dziś mimo słabszej pozycji startowej utrzymał prowadzenie w rundzie mistrzostw świata.

Fiński dzień w Chorwacji. Kajetanowicz walczy o podium WRC2!
Podaj dalej

Lappi dominator

Ze świetnej strony po powrocie do rywalizacji prezentował się Esapekka Lappi. Fin rozpoczął druga pętlę od triumfu na najdłuższym odcinku imprezy: Kostanjevac – Petruš Vrh. Po blisko 24 kilometrach 0,7 sekundy za kierowcą Toyoty znajdował się Thierry Neuville. 5,6 sekundy słabszy był Elfyn Evans, a 6,2 sekundy stracił Ott Tanak. Przewodzący stawce w klasyfikacji generalnej Kalle Rovanpera stracił równe dziesięć sekund.

Również na 10-kilometrowej próbie Jaškovo – Mali Modruš Potok 2 najlepszy był Esapekka Lappi, a 2,7 sekundy za nim znalazł się Thierry Neuville. Tym razem oesowe podium skompletował Kalle Rovanpera (+2,8), który pokonał najgroźniejszego rywala: Otta Tanaka o 1,8 sekundy. Piętnasty oes rywalizacji ze względu na bardzo gęsta mgłę został odwołany.

Na kończącej dzień próbie Vinski Vrh – Duga Resa swój kunszt pokazał Kalle Rovanpera. Fin pokonał swojego rodaka i zespołowego kolegę: Esapekkę Lappiego o 3,4 sekundy. Oesowe podium ze stratą 3,7 sekundy uzupełnił Thierry Neuville.

Czy ktoś zagrozi Rovanperze?

Przed czterema niedzielnymi odcinkami specjalnymi Kalle Rovanpera ma 19,9 sekundy zapasu nad Ottem Tanakiem. 53,5 sekundy za Estończykiem jest broniący barw M-Sportu Craig Breen. Irlandczyk musi bacznie oglądać się za siebie. Zaledwie 4,9 sekundy traci odrabiający straty po karach Thierry Neuville. Czołowa piątkę ze stratą ponad dwóch minut do lidera zamyka Elfyn Evans.

Kajetanowicz walczy w WRC2

Ze świetnej strony zaprezentował się na sobotnich oesach Rajdu Chorwacji Kajetan Kajetanowicz. Polak popołudniu wygrał pierwszy oes, a na kolejnym był szósty. Na koniec dnia kolejny raz popisał się oesowym triumfem w WRC2.

Liderem WRC2 jest Yohan Rossel, który ma 35,1 sekundy zapasu nad Nikołajem Griazinem. Trzeci Kajetan Kajetanowicz traci do drugiego miejsca zaledwie 15,8 sekundy. Goniący byłego mistrza Polski i Europy Emil Lindholm znajduje się 33,8 sekundy za podium.

Co nas czeka w niedzielę?

Na finał rywalizacji na trasach Rajdu Chorwacji zaplanowano dwa powtarzane oesy. Pętlę stworzą 13-kilometrowy oes Trakošćan – Vrbno oraz 14-kilometrowy Zagorska Sela – Kumrovec. Dzień rozpocznie się o 7:08, a zwycięzców poznamy około godziny 14:00.

Rajd Chorwacji – Wyniki po OS16

Przeczytaj również