Fiesta będzie jeszcze lepsza! Pod maską 300 KM!

Ford Fiesta, który jest jednym z najpopularniejszych modeli, otrzyma kolejne aktualizacje, które sprawią, że napędzany 300-konnym silnikiem samochód będzie jeszcze lepszy!

Ford Fiesta 2013
Podaj dalej

Fiesta z poprawkami

M-Sport, który jest odpowiedzialny za przygotowania Forda Fiesty Rally2 na trasy rajdowych mistrzostw świata poinformował, ze jeszcze w tym roku samochód otrzyma aktualizacje. Ekipa nie chce jednak jeszcze zdradzać, które dokładnie elementy zostaną poprawione.

Podczas Rajdu Chorwacji w samochodzie już pojawił się nowy mechanizm różnicowy, który zdaniem głównego kierowcy ekipy w aucie klasy rally2: Adriena Fourmauxa przyniósł poprawę. Konstrukcja M-Sportu nadal czeka jednak na zwycięstwo w mistrzostwach świata. Ostatnie odniósł Jari Huttunen w Rajdzie Monzy 2021. W związku z tym tuner cały czas szuka rozwiązania jak wrócić na zwycięską ścieżkę. – Zobaczycie, co nadejdzie. Powiem o tym, gdy nadejdzie czas – tajemniczo informował Fourmaux.

Fiesta głównym produktem M-Sportu

– Cały czas rozwijamy się i coś się dzieje. W tej chwili nie mogę zbyt wiele powiedzieć, ponieważ nie sfinalizowaliśmy planu rozwoju. Musimy zrealizować wszystkie pomysły, które mamy, zanim zdecydujemy, które z nich wykorzystamy. Mamy limit jokerów – komentował Richard Millener, szef ekipy M-Sport Ford.

– Najważniejsze, co chcemy przekazać, to fakt, że ciągle się rozwijamy i idziemy do przodu. Obserwowanie tempa Adriena w Chorwacji było bardzo ekscytujące. Nowa Skoda jest obecnie punktem odniesienia. W piątek miał problemy techniczne, które odebrały szansę na podium. Był on jednak spowodowany poluzowaną śrubą, więc nie była to czysta awaria. Tempo samochodu było ważną rzeczą do omówienia i zbliżamy się.

– Im więcej czasu Adrien spędza w samochodzie, tym więcej jest w stanie z niego wycisnąć. Musimy nadążać za innymi producentami. Wygrywanie w WRC2 jest bardzo trudne. W stawce jest 10-15 najlepszych kierowców. Każdy z nich może odnieść triumf. Celem i kluczem jest więc pokazanie prędkości samochodu w trakcie rajdu. Jeśli wygrasz, jest fantastycznie, ale wiele może się wydarzyć. Jeden kapeć, jeden obrót, jeden mały problem. Zobacz, ile osób dotknęło to w Chorwacji. Na każdym rajdzie wiele się dzieje i w grę odrobinę wchodzi szczęście. Naszym celem jest więc zaprezentowanie samochodu i to robimy – dodał.

Przeczytaj również