F1 w Polsce na nowym kanale! Eleven Sports żegna się z transmisjami

F1 w Polsce na nowym kanale! Eleven Sports żegna się z transmisjami

Antonio Giovinazzi Alfa Romeo Racing ORLEN GP Portugalii F1 2021

Podaj dalej

Od kilku lat kibice F1 w Polsce przyzwyczaili się do transmisji w Eleven Sports. Zmieni się to jednak od 2023 roku. Na rynek wchodzi NENT Group, właściciel platformy Viaplay.

Norweska firma wykupiła na wyłączność możliwość transmitowania od 2023 roku treningów, kwalifikacji oraz wyścigów Formuły 1. Zgodnie z zapowiedziami transmisje będą prowadzone z wykorzystaniem najwyższej klasy studia oraz przy udziale polskich komentatorów i ekspertów. Cztery wydarzenia oraz pakiet skrótów z każdego weekendu mają być dostępne bezpłatnie.

Niemal zginął w ogniu. Teraz ma szansę od mistrza świata

NENT Group posiada już w Polsce prawa do transmisji Bundesligi do 2029 roku. Od jesieni będzie także pokazywać mecze Ligi Europy oraz Ligi Konferencji. Platforma Viaplay ma zostać uruchomiona w sierpniu tego roku. Miesięczny pakiet ma kosztować 34 złote.

NENT Goup posiada również prawa do transmisji F1 w Szwecji, Norwegii, Danii, Islandii, Estonii, Łotwie oraz Litwie. W 2022 roku przejmie również prawa do relacji w Finlandii, gdzie Kimi Raikkonen i Valtteri Bottas są uznawani za jednych z najpopularniejszych sportowców.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News