Ekipa Kubicy daleko w drugim treningu ELMS. Co tam się stało?

Ekipa Kubicy daleko w drugim treningu ELMS. Co tam się stało?

Robert Kubica Oreca LMP2 ELMS Portimao 2021 PKN ORLEN

Podaj dalej

Drugi trening przed ostateczną rywalizacją w finałowej rundzie sezonu European Le Mans Series nie należał do najbardziej udanych dla ekipy Roberta Kubicy, która została sklasyfikowana dopiero na dziewiątej pozycji. Co stało się w Portimao?

Deletraz na start

Ostatnią w tym sezonie półtoragodzinną sesję w barwach zespołu WRT rozpoczął Louis Deletraz. Szwajcar po sprawdzenia tempa kwalifikacyjnego podczas wczorajszych jazd, dziś skoncentrował się na długich przejazdach. Oreca w barwach PKN ORLEN uzyskała czas 1:33,133 i po trzynastu okrążeniach nastąpiła zamiana kierowców.

Jako drugi za kierownicą zasiadł Yifei Ye. Chińczyk podobnie jak wczoraj mógł mówić o pechu. Po trzech minutach jazd na torze wywieszono czerwone flagi spowodowane przez zespół Ultimate. Przerwa w jazdach trwała sześć minut. Po niej Ye wziął się mocno do pracy i zaliczył piętnaście okrążeń toru uzyskując czas 1:33,098. Na kilka kółek ponownie zasiadł Deletraz, który zszedł do czas 1:32,209.

Ostatnie minuty Kubicy

Na koniec sesji w aucie pojawił się Robert Kubica. Polak miał 25 minut jazd. Czas ten został jednak skrócony po wywieszeniu na dwie minuty przed końcem jazd czerwonej flagi. Polak uzyskał najlepszy rezultat na poziomie 1:33,533.

Najszybszym czasem sesji popisali się kierowcy United Autosports. 1:31,403 okazało się rezultatem lepszym o 0,393 sekundy od zawodników IDEC Sport. Czołową czwórkę uzupełniła ekipa G-Drive Racing (+0,423) oraz drugie auto United Autosports (+0,521).

Ekipa United Autosports była również najszybsza w stawce LMP3. Na drugim miejscu sklasyfikowano kierowców DKR Engineering, a na trzecim Inter Europol Competition. Drugie auto polskiej ekipy z Mateuszem Kaprzykiem i Patrykiem Krupińskim w składzie znalazło się na siódmej pozycji. Oczko wyżej sklasyfikowano Team Virage.

Kwalifikacje do ostatniego w tym roku czterogodzinnego wyścigu zaplanowano na 15:00 czasu polskiego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News