Ecumaster Super S Cup rozpoczęło wyścigowy sezon w Polsce

Ecumaster Super S Cup rozpoczęło wyścigowy sezon w Polsce

WSMP OMM Super S Cup

Podaj dalej

Adrian Lewandowski perfekcyjnie rozpoczął wyścigowy sezon w Polsce. Okazał się najlepszy w kwalifikacjach Ecumaster Super S Cup na Torze Poznań.

Kierowcy Mini oficjalnie jako pierwsi rozpoczęli zmagania podczas pierwszej rundy wyścigowych mistrzostw Polski. Punktualnie o 10:40 rozpoczęli bój o pierwsze w tym roku pole position.

Najlepszy w 25-minutowej sesji okazał się Adrian Lewandowski, który popołudniowy wyścig rozpocznie z pierwszego pola startowego. Pierwszy rząd utworzy razem z Adamem Dębickim, który w kwalifikacjach był o 0,359 sekundy wolniejszy. Trzeci Bartosz Alejski (+0,653) jako ostatni zawodnik stracił mniej niż sekundę do triumfatora porannych jazd.

Zdecydowana przewaga Lewandowskiego nie oznaczała, że za jego plecami wiało nudą. Kierowcy z miejsc 4-9 zmieścili się w jednej sekundzie. Czwarty Jerzy Drabent wywalczył drugi rząd dzięki 0,107 sekundy przewagi nad piątym Jakubem Kojderem. Szósty był Tomasz Pawlaczyk (+1,437).

Drugą szóstkę otworzył Michał Molski (+1,494), za którym sklasyfikowano Grzegorza Stępnia (+1,694), Toona Knapena (+1,990), Michała Walczaka-Makowieckiego (+2,133) oraz Adama Karkuszewskiego (+2,371). Stawkę uzupełnili Tomasz Augustyniak (+3,097) i Konrad Nowak-Igatowski (+3,522). Czasu nie uzyskał Damian Stachowiak.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News